Číňané budou trénovat v Ostravě, vítkovičtí žáci vyrazí do Asie

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Před několika dny oznámili spolupráci s čínským hokejem představitelé karlovarské Energie, nyní potvrzují stejný záměr i zástupci Vítkovic. První kontrakty mezi klubem a partnery z čínského týmu Qiqihar Dragon začaly loni koncem července, teď dostává spolupráce konkrétní podobu. Výprava pěti hokejistů a trenéra Zhou Youdiho, která pobývala na západě Čech, dorazí do Vítkovic, aby se zapojila do třítýdenního kempu. Vítkovický klub o tom informuje na svém webu.

Fanshop

Jde o jeden z prvních konkrétních kroků, který navazuje na loňskou návštěvu delegace z čínského města Qiqihar. Představitelé městské prefektury před rokem zavítali do dějiště hokejového mistrovství světa 2015, jejich snahou bylo nalezení vhodných partnerů, kteří by pomohli s rozvojem hokeje v Číně před olympijskými hrami 2022. Ty jak známo uspořádá čínský Peking.

V tomto ohledu pomáhá asociace Grand Europe Association, jež kromě rozvoje čínského hokeje podporuje také obchodní styky mezi Čínou a Českou republikou. Hráči a kouč ze zmíněného čínského týmu se nyní pustí do třítýdenní přípravy pod vedení vítkovických mládežnických trenérů.

"Jsme velmi rádi, že naše intenzivní roční práce na tomto projektu spěje do realizační fáze. Vzhledem k profesionálnímu a komplexnímu zázemí, které areál OSTRAVAR ARÉNY nabízí, jsme byli pro čínské partnery logickou volbou. Hokejisté z Qiqiharu budou moci naplno využívat jak ledovou plochu, tak možnosti suché přípravy. Navíc budou pod dohledem našich profesionálních trenérů, takže dostanou špičkový servis,“ konstatuje výkonný ředitel vítkovického klubu Petr Handl.

Čínští hráči se rovněž zapojí do tréninku prvního týmu Vítkovic. "Součástí kempu čínských hokejistů u nás je také sbírání zkušeností a získávání obecného přehledu o tom, jak profesionální hokejový klub funguje. Proto také budou navštěvovat tréninky A-mužstva. My jsme se rozhodli dát mladým hráčům z Číny možnost vyzkoušet si, jak vypadá příprava mužského profesionálního celku v reálu, takže i s námi absolvují několik tréninkových jednotek,“ potvrzuje na stránkách klubu generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

V rámci nastartované spolupráce dojde zároveň na opačnou akci, do Číny se v polovině července vydají vítkovičtí osmáci. Vicemistři republiky v kategorii starších žáků absolvují v Asii kvalitní mezinárodní turnaj. "Je to další bod vzájemné spolupráce. Naším úkolem bude především představit kvality českého hokeje, ale zároveň budeme mít příležitost zjistit, jaké zázemí v Qiqiharu mají, a jak se hokeji věnují. Kromě toho to bude pro naše mladé hokejisty i trenéry velká zkušenost. Je až paradoxní, že na rok přesně po šedesáti letech zamíří vítkovičtí hokejisté opět do Číny,“ doplňuje Petr Handl v narážce na historicky první propagační cestu vítkovických hokejistů do asijské země, která proběhla v lednu 1957.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz