Chystal tréninky pro Crosbyho, teď Kanaďan cepoval Boleslav

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

16. června 2017, 15:01

Adam Bagar

Velice zajímavou zkušenost v rámci letní přípravy mají za sebou hokejisté Mladé Boleslavi. Ti v uplynulém týdnu absolvovali sadu tréninků power skatingu pod taktovkou kanadského trenéra Aarona Konecsniho, který se už několik let zná s hlavním koučem Bruslařů Patrikem Augustou.

Fanshop

Na první pohled šlo znát, že to nebyly klasické tréninky. Všichni hráči ve stejné barvě dresů, trenéři netradičně v ústraní a nad ledem ŠKO-ENERGO arény angličtina z úst kouče Aarona Konecsniho, který ve středočeském klubu strávil celý uplynulý týden a formou výuky power skatingu připravoval na sezonu nejen tamní první mužstvo.

Patrik Augusta: Je na každém, co si z téhle zkušenosti odnese

„Kluci se k tomu postavili profesionálně. Přitom pro spoustu z nich to byla velká novinka, se kterou se nesetkali,“ hlásí na klubovém webu nový kouč Patrik Augusta, který na tréninky s kanadským specialistou na techniku bruslení pečlivě dohlížel. „Cílem ovšem nebylo někoho předělávat,“ zdůrazňuje bývalý trenér jihlavské Dukly.

Zvlášť starší hráči se s novými technikami trošku prali. „Novinka to byla fakt pořádná. Doba jde hrozně rychle dopředu a uznávám, že je potřeba se tomu věnovat. Ale na druhou stranu je to spíš pro mladší, kteří ještě dokážou se svým stylem něco udělat. Já už jsem asi moc starý na to, abych se dokázal předělat,“ směje se Lukáš Pabiška.

"Já už jsem asi moc starý na to, abych se dokázal předělat."

„Cílem bylo všem klukům v kabině ukázat, jak se to dnes dělá ve světě nebo v zámoří. Říkali jsme hráčům, že není možné, aby najednou předělali všechno, co už znají celý život, ale že je možnost se z toho poučit. Je na každém, co si z téhle zkušenosti odnese,“ líčí Augusta s tím, že se chce bruslařské technice věnovat po celou sezonu.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

„Ničím takovým jsem si osobně ještě nikdy neprošel, ale rozhodně si z toho taky chci něco vzít. Na motorických věcech se dá pracovat vždycky,“ přiznává Pabiška po týdenní šichtě na ledě. Byla to makačka spíš pro nohy, nebo hlavu? „Pokud umíte bruslit, tak fyzickou práci by to mělo vlastně ulehčovat,“ má jasno útočník Bruslařů.

Boleslav angažovala sedm posil. Končí ale Urban nebo Voráček »

Také Konecsni, který spolupracuje s Vancouverem Canucks i celou řadou dalších týmů a dřív dokonce připravoval tréninky pro Sidneyho Crosbyho, byl s tréninky s Bruslaři spokojen. „Ze zámoří zná hlavně individuální tréninky a z Dukly především práci s dětmi. Až ho překvapilo, jak dobré jsou týmové tréninky,“ zakončuje Augusta.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz