Chybami se člověk učí. Litoměřice chtějí napravit loňské zklamání

Foto: Michaela Luňáčková, hclitomerice.cz

Minulou sezonu už v Litoměřicích opakovat nechtějí. V kabině nepanovala ideální atmosféra, což se projevilo i na výsledcích – Stadion si zajistil play off až na poslední chvíli. Z vyřazovacích bojů se pak poroučel už po třech zápasech předkola.

Fanshop

„Když nebudu brát nováčkovskou sezonu, tak ta loňská byla naše nejhorší. Progres, který jsme udělali, se zastavil," netajil se po skončení ročníku 2015/2016 Daniel Tvrzník, trenér a sportovní manažer Litoměřic. „V posledních letech bylo naší metou čtvrtfinále. To se nám loni nepovedlo, navíc ani základní část jsme neměli nijak povedenou. Každopádně si myslím, že i v příští sezoně budeme mít ambice na čtvrtfinále." 

Chybami se člověk učí. Minulý ročník tak může Stadionu z dlouhodobého hlediska pomoci. 

„Když nebudu brát nováčkovskou sezonu, tak ta loňská byla naše nejhorší. Progres, který jsme udělali, se zastavil."

O výchovu talentů pro Hradec Králové se nově postarají Václav Pletka nebo Filip Šindelář. Překvapil příchod Ondřeje Smetany z konkurenčního Ústí nad Labem.

Slovan naopak přetáhl Litoměřicím Zdeňka Doležala. S klubem se rovněž rozloučili Tomáš Horna nebo Jan Berger. „Pracujeme s jedním z nejnižších rozpočtů v první lize a s ohledem na to tvoříme kádr," přiznal Tvrzník.

Co je potřeba zlepšit, vedení ví. A pracovalo na tom.

Jenže nespala ani ligová konkurence.

Soutěž bude zase vyrovnanější – díky ambicióznímu nováčkovi z Frýdku-Místku, posílenému Prostějovu nebo extraligovým legendám na Kladně.

„Hokejových osobností bude v letošní sezoně hodně, soutěži to může prospět. Jsem přesvědčený, že také hráči, které jsme přivedli my, budou patřit k osobnostem soutěže a podaří se nám napravit dojem z loňského ročníku," doufá Jan Fišera, generální manažer klubu.

Osobnost týmu – Václav Pletka

Zkušenost s NHL, zápasy za národní tým, titul s Plzní nebo 747 extraligových utkání. To je stručný souhrn kariéry Václava Pletky. Vyhlášený dříč bude nově působit v Litoměřicích. Předá zkušenosti mladíkům a hodně pomůže i na ledě – prozatím, před zúžením hradeckého kádru, totiž není v útoku Stadionu až taková konkurence.

Václav Pletka.

Václav Pletka. | Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Analýza

Brankáři: Litoměřicím by měl být stejně jako loni k dispozici Jaroslav Pavelka. V minulé sezoně odchytal 42 duelů (91.08%, 2.71 G/Z). V dresu Stadionu by se mohl objevit i Patrik Rybár, posila Mountfieldu z Piešťan. A pak je tu šestatřicetiletý Filip Šindelář, výborný parťák do kabiny. „Samozřejmě, že chci chytat. Loni jsem toho moc neodehrál. Čím víc zápasů odchytám, tím větší radost z hokeje budu mít. Pokud ale nebudu dost dobrý, nemám problém pomoci mladším brankařům," řekl pro klubové stránky.

Obránci: Příchod Ondřeje Smetany, který byl jedním ze strůjců ústecké senzace, překvapil. Vytáhlý zadák ale potřeboval nový impuls. Skvěle si loni vedl Aleš Pavlas. Pokud čtyřiatřicetiletému obránci vydrží zdraví, měl by atakovat hranici dvaceti kanadských bodů. Podobné plány má i Jakub Šulc. Zajímavé bude sledovat, zda v Litoměřicích začne sezonu Peter Frühauf. Slovenský zadák skončil v Hradci Králové, stále ale nenašel nové angažmá, a za Stadion tak nastupoval k přípravným zápasům. Z Mountfieldu by mohli vypomáhat Jindřich Barák, Martin Bača, René Piegl nebo Karel Plášil. Zúžení kádru v Hradci Králové ale teprve proběhne.

Útočníci: Jaroslav Kalla má za sebou čtyřicetibodový ročník. A před sebou by mohl mít ještě produktivnější sezonu. Hodně se očekává od Václava Pletky. Průlomový rok zažil Lukáš Nedvídek, střelec patnácti branek, který momentálně bojuje o místo v extralize. Litoměřice by potřebovaly, aby David Švagrovský získal více bodů než loni. Stadion výborně doplnil o Tomáše Rubeše a Matúše Paločka. Prostor v prvním útoku dostal v přípravě Jan Veselý, potenciální akvizice z Kolína. Passé by nemuselo být ani působení Tomáše Rouska, který byl na zkoušce v Českých Budějovicích, záhy se ovšem zranil. Zásadní otázkou zůstává: Kdo z hradeckého kádru vypadne a začne ve WSM Lize? 

Klub: Do křesla generálního manažera se usadil Jan Fišera, který by měl Stadionu pomoci s marketingem, jenž byl dosud nevýrazný. Hlavním trenérem zůstává Miloš Říha mladší. K ruce má litoměřického srdcaře Daniela Tvrzníka, který je zároveň sportovním manažerem a tým mu tak vzniká pod rukama. To je pro trenéry výhoda. 

Soupiska

Brankáři: Jaroslav Pavelka, Filip Šindelář, Martin Michajlov, František Veselý

Obránci: Aleš Pavlas, Ondřej Smetana, Jakub Šulc, Jiří Jebavý, René Piegl, Matěj Bažant, Jaromír Chmel, Dominik Málek, Peter Frühauf

Útočníci: Jaroslav Kalla, Václav Pletka, Matúš Paločko, David Švagrovský, Tomáš Rubeš, Aleš Krátoška, Patrik Miškář, Radek Pilař, Václav Racek, Jan Veselý, Pavel Zajan, Milan Valášek, Filip Hanták, Václav Racek, Ondřej Procházka

Přestupy

příchody: Filip Šindelář (Vítkovice), Ondřej Smetana (Ústí n/L), Jiří Jebavý (Vrchlabí), Matěj Bažant (Šumperk), Václav Pletka (Benátky n/J), Matúš Paločko (Poprad), Jan Veselý (Kolín), Tomáš Rubeš (Anglet, FRA2), Filip Hanták (Kobra), Ondřej Procházka (jun. Sparta), Radek Pilař (jun. Hradec Králové), František Veselý (jun. Hradec Králové), Peter Frühauf (Hradec Králové, trénuje s týmem, čeká na angažmá)

odchody: Zdeněk Doležal (Ústí n/L), Ondřej Kopta (Hradec Králové), Jan Berger (Kadaň), Tomáš Horna, Milan Toman, Tomáš Rousek (Č. Budějovice, zkouška), Karel Plášil (Hradec Králové), Dominik Bílek (Poruba), Petr Přeučil (Mont-Blanc, FRA3), Ondřej Mikliš (Benátky n/J), Michal Procházka, Lukáš Nedvídek (Hradec Králové), Petr Beránek (Hradec Králové)

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Václav Pletka
Litoměřice se tím netajily – v loňské sezoně to v kabině neklapalo. Možná i proto angažovaly Václava Pletku, respektovanou hokejovou osobnost s bohatými zkušenostmi a vůdcovskými schopnostmi. „Po sezoně jsem počítal s tím, že zůstanu v Benátkách, protože jsme se domlouvali s manažerem a měl jsem indicie, že bych tam mohl zůstat. Později jsem ale dostal informaci, že tam nadále být nemohu. Měl jsem nějaké nabídky ze zahraničí, které jsem zvažoval, ale protože jsem chtěl spíše něco blízko, dostal jsem kontakt na Dana Tvrzníka, se kterým jsme se dali do kontaktu a domluvili jsme se," řekl sedmatřicetiletý útočník pro hclitomerice.cz. 

Václav Pletka.

Václav Pletka. | Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Koho sledovat? Ondřej Smetana
Ondřej Smetana, který v loňské základní části zapsal dvacet bodů, se z Ústí nad Labem přestěhoval do Litoměřic. Poměrně nečekaný přestup mezi krajskými rivaly. Polepší si?

Citelný odchod – Zdeněk Doležal
Byly doby, kdy v Litoměřicích působili tři Doležalové. Na střídačce stál Jiří, v útoku hráli Tomáš a Zdeněk (ten se známou hokejovou rodinou příbuzný není, jedná se jen o shodu jmen). Teď nezůstal ve Stadionu ani jeden Doležal. Zdeněk, se 38 body druhý nejproduktivnější kališník loňské sezony, totiž posílil konkurenční Ústí nad Labem. Jiří se synem Tomášem zase působí v Mostě.

Trenéři – Miloš Říha mladší a Daniel Tvrzník
Miloš Říha je mladý a ambiciózní kouč, který sleduje nejnovější trendy. Daniel Tvrzník je litoměřický srdcař, který se Stadionem prožil chvíle krásné, ale i ty méně povedené. Moc dobře tedy ví, jak to v litoměřickém klubu chodí.

Miloš Říha mladší.

Miloš Říha mladší. | Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Přípravné zápasy
Mladá Boleslav 6:2 Litoměřice
Litoměřice 1:2 Ústí n/L
Kadaň 2:7 Litoměřice
Litoměřice 5:2 Most
Litoměřice 5:2 Anyang Halla (KOR)
Benátky n/J 1:3 Litoměřice
Litoměřice 1:5 Mountfield
Most 2:4 Litoměřice
Vrchlabí – Litoměřice (25. srpen)
Litoměřice – Kadaň (31. srpen)

Chronologická umístění
2009/2010 – 2. liga (postup)
2010/2011 – 13. místo
2011/2012 – 10. místo
2012/2013 – 10. místo
2013/2014 – 7. místo
2014/2015 – 10. místo
2015/2016 – 10. místo

Předcházející prvoligová preview:

» HC Frýdek-Místek
» HC Most
» HC Benátky nad Jizerou
» SK Horácká Slavia Třebíč

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz