Chomutovský hrdina Laco: Únavu cítit budeme, vítězství nám ale dodá sílu

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v první utkání čtvrtfinále Generali play off porazili Třinec 2:0 a ujali se vedení. Ján Laco předvedl bezchybný výkon, jelikož za svá záda nepustil jediný z osmatřiceti ocelářských pokusů. S čistým kontem pětatřicetiletý brankář vychytal Chomutovu historicky první výhru ve čtvrtfinále nejvyšší tuzemské soutěže. Piráti během šesti dnů vyhráli celkem čtyři utkání, která je zatím posunula za největším klubovým úspěchem. „Únavu budeme cítit, ale vítězství nám dodá nějakou sílu,“ ujišťoval Ján Laco.

Fanshop

Piráti nezačali moc dobře, jelikož se první minuty úvodní třetiny převážně bránili a Ján Laco musel čelit sedmnácti střelám. Na druhou stranu šly pouze tři střely, z kterých Chomutovští vytěžili jednogólové vedení. „První třetina, kterou jsme ustáli, byla hodně důležitá a nejtěžší, protože Třinec má opravdu silný útok a my se museli hodně bránit,“ zhodnotil Ján Laco. Výbornou úspěšnost střelby zajistil Michal Vondrka, který se prosadil z prostoru mezi kruhy. „To je hokej. Někdy má člověk více ze hry, ale prohrává 0:2,“ pokračoval.

Ve druhé třetině se hra opticky srovnala, přestože měli Třinečtí méně trestných minut a více střel. „Hokej, který hrál Třinec první třetinu, se nedá hrát celých šedesát minut, proto se hra potom srovnala a vytvořili jsme si nějaké šance i my,“ popsal slovenský brankář.

Chomutovští v letošní základní části ve WERK ARÉNĚ nevyhráli a pokaždé vstřelili pouze gól, což se jim podařilo zlomit v nejlepší možnou dobu. „Snažili jsme se připravit a hrát naši hru. Drželi jsme se, přestože má soupeř kvalitní mužstvo a sem tam nás dostával pod tlak. Dali jsme v důležitých momentech gól, což bylo rozhodující,“ uvedla jednička Severočechů.

„To je hokej. Někdy má člověk více ze hry, ale prohrává 0:2.“

Piráti měli před poslední třetinou 100% úspěšnost využití přesilovek, jelikož oba góly vstřelili právě v době, kdy měli na ledě o jednoho hráče navíc. „Play off rozhodují hlavně přesilové hry. My jsme ustáli oslabení a podařilo se nám dát góly v přesilovkách, takže to jsou momenty, které byly důležité,“ řekl Ján Laco, který si vychytal druhé čisté konto v Tipsport extralize. „Je velmi důležité, protože to byl první zápas. Celkově pro mužstvo je to dobré. Čisté konto mě osobně těší a jsem za něj velmi vděčný, ale je potřeba čtyřikrát vyhrát,“ ví pětatřicetiletý gólman.

Severočeši šli do utkání proti Třinci se třemi výhrami v řadě, jelikož otočili nepříznivou bilanci s Bruslaři ve svůj prospěch. „Mužstvo si věřilo a šli jsme do zápasu se sebedůvěrou,“ přiblížil. „Boleslav nás opravdu zaskočila. My jsme chtěli hrát možná trochu jinak, ale absolutně nám to nesedělo, protože nás přehrávali v každém momentě. Zkusili jsme něco změnit, což zafungovalo,“ vrátil se k předkolu. „Každý zápas je jiný. Věděli jsme, že máme svoji sílu a prohry s Bolkou nebyly tím, že jsme slabší, ale protože jsme to takticky špatně uhráli. Bolce spadlo do brány všechno,“ dodal ještě Ján Laco.

Třinec šel do čtvrtfinále ze druhého místa, takže musel čekat na soupeře, který postoupí z předkola. „Třinec na nás vlétl, jako kdyby hrál. Takže nevím, jestli jejich pauza zanechala nějakou stopu, protože byli aktivní a bruslili,“ usmál se. „Nemám to s čím srovnat, ale možná to je trochu výhoda v prvních zápasech, protože jsme v tempu,“ zamyslel se.

„Třinec na nás vlétl, jako kdyby hrál. Takže nevím, jestli jejich pauza zanechala nějakou stopu."

Ve čtvrtek 16. března je naplánované druhé utkání čtvrtfinále, které se odehraje opět v třinecké WERK ARÉNĚ. „Nesmíme nic podcenit a musíme jít do zápasu na 100 % připravení a soustředění. Soupeř má svoji kvalitu, takže může zápas skončit jakkoliv, ale pokusíme se to zase zvládnout,“ ujišťoval Ján Laco. „Na jednu stranu musíme na zápas zapomenout a na druhou stranu si z něj musíme něco vzít a připravit se na nový den a nový zápas,“ připomínal zkušený muž z brankoviště.

Podpořit Piráty přijela skupinka přibližně třiceti fanoušků, kteří ujeli za svým oblíbeným týmem více než 450 km. „My jsme vděční za každého fanouška, který vážil tak dlouhou cestu a je tu s námi,“ děkoval.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz