Chemici se trápí, Kantor nedochytal. Dostali jsme čočku, přiznává

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Litvínovští hokejisté se stále ne a ne posunout nahoru. V tabulce se krčí na předposledním místě. Za nimi už je pouze jihlavský nováček. Do toho navíc ztratili duely se svými blízkými konkurenty – Chomutovem, Duklou a Pardubicemi. Chemici teď chytili další facku, ve Vítkovicích prohráli rozdílem tří branek. Rozhodnuto bylo prakticky už na začátku druhé třetiny. „Jsme ve sra*kách, ale musíme se z nich vyhrabat,“ velí brankář Vervy Pavel Kantor, který v půlce utkání střídal.

Fanshop

Chemikům se v Ostravě nedaří. V říjnu na vítkovickém ledě prohráli 3:7, teď v poměru 3:6. V obou duelech začal v litvínovské brance Pavel Kantor a vždy v polovině utkání ji opustil. Čím to je? „Těžko říct, proč to tak ve Vítkovicích je. Celkově se nám moc nedaří v sezoně a tady to vždycky vyvrcholí,“ mrzí ho.

„Předchozí zápas si moc nevzpomínám, ale nic extra si nevyčítám. Samozřejmě, pět gólů za půl zápasu je strašně moc, ale my prostě hrajeme špatně. Tady nás to tak nalomí, že dostaneme čočku,“ dodává.

Gólman Vervy v předloňské sezoně za Vítkovice chytal. Vzájemné popichování tedy nepopírá. „Určitě, je tam dost kluků. Szturcík mi dá vždycky gól, ten si to užije. My ale teď máme dost starostí sami se sebou, takže na žádnou srandu bohužel není prostor,“ lituje Kantor.

Nedělní bitva Ostravanů s Litvínovem přinesla i statistickou perličku, kdy hned dva góly padly v poslední sekundě třetiny. Před koncem první části se trefil domácí obránce Hrbas, v čase 39:59 pak skóroval hostující veterán Hübl. Pro oba brankáře nic příjemného.

„Nic jsem neviděl Hrbas dostal puk na kruh a přede mnou byli tři hráči. Jen jsem cítil, že mi to prolítlo skrz tělo. Podobný gól pak dostal Bartes. Bylo před ním hodně hráčů a Hübl to trefil výborně. Je to shoda náhod, ale pro gólmany holt blbá,“ hlásí.

Sestřih HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA Litvínov

Předposlední Severočeši potřebují zabrat, a to urychleně. Byť na desítku ztrácí hratelných sedm bodů, čtyři porážky v řadě nevěstí nic dobrého. „Měli jsme soupeře, kteří jsou kolem nás. Jihlavu, Pardubice, Chomutov a tak dále. Utkání jsme vždy těsně nezvládli. I když jsme vedli, prohráli jsme v posledních minutách. Samozřejmě se to na nás psychicky podepsalo,“ tvrdí šestadvacetiletý gólman.

„Když neporazíme takové soupeře jakými jsou Jihlava, Chomutov a Pardubice, se vší úctou k nim, nemůžeme porážet ani Vítkovice nebo Plzeň. Je to strašně těžké. Jsme ve sra*kách, ale musíme se z nich vyhrabat. Nic a hlavně nikdo jiný nám nepomůže,“ uzavírá Kantor.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz