Češky letí na MS i s Chmelovou a Škrdlovou. V Detroitu uvidí NHL

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Na závěr přípravného kempu v Jablonci nad Nisou oznámili trenéři ženské reprezentace definitivní podobu týmu, který ve středu odletí na mistrovství světa do amerického Plymouthu. Sestava čítá tradičně tři gólmanky a dvacet hráček do pole. Kádr je zase o rok zkušenější než loni – plných 19 hráček totiž nechybělo na minulém šampionátu v Kamloops, kde Češky vybojovaly historický postup do čtvrtfinále.

Fanshop

Věkový průměr týmu je 21,5 roku. Trenéři stejně jako loni vsadí na sedm obránkyň a třináct útočnic, oproti předchozímu šampionátu kádr oslabil ve zkušenostech jen o obránkyni Kateřinu Flachsovou, která ukončila reprezentační kariéru. V Kanadě z letošního kádru nebyly brankářka Kristýna Bláhová, obránkyně Adéla Škrdlová a útočnice Kateřina Mrázová s Klárou Chmelovou.

První dvě jmenované letí v 16 letech na své první seniorské mistrovství, Škrdlová je nejmladší členkou sestavy. Mrázová loňskou sezonu vynechala kvůli zranění kolene a Chmelová se jako nejproduktivnější hráčka domácí ženské ligy vrací na velkou akci po čtyřech letech, tehdy nechyběla u premiérové české účasti na MS elitní skupiny v Ottawě. Do USA míří všechny hráčky, které v únoru bojovaly na neúspěšné olympijské kvalifikaci ve Švýcarsku – tam si jich zahrálo o dvě méně.

Rychlost, střelba, přesilovky. Češky pilují na úzkém ledě v Jablonci »

Nejpočetnější zastoupení v kádru mají s osmi jmény české kluby. Tři hokejistky působí ve Švédsku, tři v Rusku, jedna ve Švýcarsku. Rovnou sedm jich dodají univerzity ve Spojených státech, jedna hraje v Kanadě.

V základní skupině čekají Švýcarsko, Německo a Švédsko

Reprezentace se mezi nejlepší světovou osmičkou ukáže potřetí v historii. Loni dosáhla největšího úspěchu, když v Kamloops vyhrála v základní skupině dva zápasy ze tří, postoupila do čtvrtfinále a skončila na šestém místě. Letošní šampionát odstartují Češky proti Švýcarsku, dále je čekají Německo a Švédsko.

Do čtvrtfinále z jejich skupiny B znovu postoupí nejlepší dva týmy, které se střetnou se třetím a čtvrtým týmem výše nasazené skupiny A. První dva ze skupiny A jdou přímo do semifinále, naopak nejslabší dva ze skupiny B se utkají v sérii na dva vítězné zápasy o udržení a neúspěšný sestoupí.

Mistrovství světa žen se hraje od roku 1990, ve finále nikdy nebyl nikdo jiný než Kanada a Spojené státy. Kanaďanky slavily deset zlatých medailí, Američanky sice jen sedm, ale z toho šest na posledních sedmi turnajích. Ze zbytku světa je nejlepší Finsko s 11 bronzy, tři má Rusko, dva Švédsko a jeden Švýcarsko.

Dva přípravné zápasy se severskými týmy v Ann Arboru

Tým pod vedením hlavního trenéra Jiřího Vozáka a manažera Davida Moravce se sejde v úterý ve Velkých Popovicích. Ve středu v 6:55 odlétá z Prahy přes Frankfurt do Detroitu, kam dorazí v 15:30 a ještě večer stihne první trénink na vybruslení. Češky se na přípravném kempu usadí v Ann Arboru, kde budou mít i hotel. Na něm ale zůstanou rovněž pro samotný průběh mistrovství v Plymouthu. Šampionát hostí USA Hockey Arena, která je domovem mužských reprezentací do 17 a 18 let v rámci amerického rozvojového programu.

Kromě tréninků čekají hokejistky také dva přípravné zápasy. V sobotu 25. března se utkají se Švédskem, v pondělí 27. března pak s Finskem. A jako zpestření kempu se předtím v pátek podívají do Detroitu na zápas místních Red Wings proti Tampa Bay Lightning.

Nominace českého týmu

Brankářky (3):
Klára Peslarová (SDE HF, Švédsko), Blanka Škodová (Prostějov), Kristýna Bláhová (Tábor).

Obránkyně (7):
Anna Zíková (Havířov), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Martina Zedníková (Jindřichův Hradec), Petra Herzigová (Sundsvall, Švédsko), Samantha Kolowratová (University of Vermont, USA), Adéla Škrdlová (Třebíč).

Útočnice (13):
Alena Polenská (Petrohrad, Rusko), Simona Studentová (Wil, Švýcarsko), Lucie Povová (Litoměřice), Aneta Lédlová (Robert Morris University, USA), Kateřina Mrázová (University of Minnesota Duluth, USA), Vendula Přibylová, Tereza Vanišová (obě University of Maine, USA), Michaela Pejzlová (Clarkson University, USA), Denisa Křížová (Northeastern University, USA), Lucie Manhartová (Sundsvall, Švédsko), Klára Hymlárová (Opava), Kateřina Bukolská (Ottawa Sens, Kanada), Klára Chmelová (Kadaň).

Náhradnice:

Obránkyně: Magdalena Erbenová (Benátky nad Jizerou). Útočnice: Noemi Neubauerová (The Gunnery, USA), Natálie Mlýnková (Zlín), Laura Lerchová (Třinec).

Realizační tým:

Manažer: David Moravec
Hlavní trenér: Jiří Vozák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Trenér brankářek: Martin Vojtek
Video trenér: Radek Výtisk
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický
Kustod: Martin Vašek
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová

Rozpis mistrovství světa žen

Základní skupiny

Pátek 31. března 2017:
12:00 Česko – Švýcarsko (sk. B)
15:35 Švédsko – Německo (sk. B)
16:00 Finsko – Rusko (sk. A, hala 2)
19:35 USA – Kanada (sk. A)

Sobota 1. dubna 2017:
12:00 Česko – Německo (sk. B)
15:35 Rusko – USA (sk. A)
18:00 Švýcarsko – Švédsko (sk. B, hala 2)
19:35 Kanada – Finsko (sk. A)

Pondělí 3. dubna 2017:
12:00 Německo – Švýcarsko (sk. B)
15:35 Kanada – Rusko (sk. A)
18:00 Švédsko – Česko (sk. B, hala 2)
19:35 USA – Finsko (sk. A)

Play off a série o udržení

Úterý 4. dubna 2017:
12:00 1. zápas o udržení
15:35 čtvrtfinále
19:35 čtvrtfinále

Čtvrtek 6. dubna 2017:
12:00 2. zápas o udržení
15:35 semifinále
17:00 zápas o 5. místo (hala 2)
19:35 semifinále

Pátek 7. dubna 2017:
12:00 případný 3. zápas o udržení
15:35 zápas o 3. místo
19:35 finále

Začátky utkání jsou uvedeny v místním čase, v Česku je o 6 hodin víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz