Černoch šel na ryby, pak rozhodl v Hradci: Lepší než vyhrát 10:0

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

25. září 2017, 9:32

Martin Voltr

Tohle vítězství potřebovala Sparta jako sůl. Po dvou porážkách měla týden volno, aby zpytovala svědomí a chystala se na pěkně těžký trojzápas. Jeho první část zvládla parádně – na ledě Mountfieldu vyhrála 3:2 díky trefě Jiřího Černocha, se třemi góly aktuálně nejlepšího střelce týmu!

Fanshop

„Možná nám to v Hradci sedí. Mně osobně tedy určitě,“ přiznává mladík ze čtvrté lajny, který zasadil Východočechům rozdílový gól téměř přesně po roce. Sparta vyhrála pod Bílou věží potřetí v řadě, v souboji dvou obratů to byl právě Jiří Černoch, kdo deset minut před koncem rozhodl.

Jak se to stalo, že jste zůstal před brankou sám?
Beci odvedli super práci, po buly to hned poslali ven. Andrej Kudrna to pak hodil na Dominika Uhera do rohu. Ani jsem neřval, doufal jsem, že mě uvidí. Naštěstí mě viděl a dal mi to. Já jsem byl sám před bránou, stačilo mi udělat kličku a měl jsem prázdnou bránu. Celá pětka mi to připravila na zlatém podnose.

Vypadal jste jak mazák, který přesně ví, co gólman udělá...
Dostával jsem puk z pravé strany a tak nějak jsem doufal, že gólman to vyslajduje pryč, že bude čekat střelu. Tak jsem to podržel a on naštěstí udělal přesně to, co jsem potřeboval.

„Budu se to snažit udržet, abych dával co nejvíc gólů a abychom vyhrávali.“

Jakub Sedláček je možná nejmenší brankář, kterého znám. Bavili jste se o něm?
Před zápasem se vždycky ptám našeho trenéra gólmanů Petra Přikryla, kdo bude chytat a kam na něj. Samozřejmě říkal, že jestli bude chytat Sedláček, tak je menší gólman a musíme to cpát nahoru. Já jsem to nahoru nedal, ale ani jsem nemusel. Na každého gólmana se připravujeme a víme, kam plus mínus střílet nebo jaké má slabiny.

Vy jste dal třetí gól v pěti zápasech, z toho druhý vítězný. Parádní rozjezd sezony, že?
Jo, určitě je příjemné, že mi to tam na začátku sezony takhle padá. Jenom se budu snažit v tom pokračovat. Nechci, aby to byl dobrý začátek a rychlý konec. Budu se to snažit udržet, abych dával co nejvíc gólů a abychom vyhrávali.

Přitom nejste zrovna ten, na kom by Sparta měla stát...
Mám trochu jiné povinnosti než někteří jiní hráči tady. Spíš obranu a oslabení. Když si budu plnit ty svoje maličké povinnosti, tak potom z toho přijdou branky.

Nemůžeme pokaždé dostat první gól, říká Vopelka

Po dvou porážkách cítíte velkou úlevu, že jste zápas urvali?
Určitě. Nálada nebyla nejlepší. Jsem hrozně rád, a myslím, že všichni, že jsme v Hradci vyhráli. A hlavně nás posune ta bojovnost, kterou jsme předvedli. Posledních pět šest minut jsme to ubránili a ubojovali.

Měli jste odehrané jen čtyři zápasy, takže v tabulce jste byli dost nízko. A před vámi zápasy v Hradci a Brně... Cítili jste se pod tlakem?
Samozřejmě. Když prohrajete zápas a pak máte týden bez zápasu, tak nějak vnímáte, že by to chtělo vyhrát. Všichni jsme věděli, že potřebujeme bodovat. A jsme rádi, že se to povedlo. Tihle silní soupeři nám, doufám, budou svědčit. Teď jedeme do Brna a v pátek doma Liberec... Takže máme tři těžké soupeře. První krůček je za námi, ještě dva v téhle minisérii.

Pomohla vám týdenní pauza?
Myslím, že to nikdy není na škodu. Měli jsme dva dny volno, takže si jdete vyčistit hlavu. Já jsem třeba šel na ryby. Hrozně se u toho uklidním, přeberu si myšlenky v hlavě. Každý z kluků ví, co potřebuje. Myslím, že i to nám trochu pomohlo, připravili jsme se na zápas a šli do něj s čistými hlavami.

„Nejdůležitější je, že jsme to takhle odbojovali. To nám dá víc sebevědomí, než kdybychom vyhráli třeba 10:0.“

A navíc mi v závěru přišlo, že máte víc sil než Hradec. Za celou třetí třetinu se nedostal do tlaku, jaký by potřeboval.
Je to možné. Měli jsme šest dní volna, Hradec jeden den. Asi to v koncovce bylo znát. Ale nejdůležitější je, že jsme to takhle odbojovali. To nám dá víc sebevědomí, než kdybychom vyhráli třeba 10:0.

Váš soupeř začal sezonu hodně špatně, ale i tak jste zřejmě tušili, že proti vám stojí jeden z favoritů extraligy...
Samozřejmě. To se občas stane, že se nějakému dobrému týmu nepovede vstup do sezony. Ale každý v Česku ví, že Hradec sílu má, zvlášť doma. Jeli jsme sem hlavně s pokorou. Věděli jsme, že bude hrát dobře, ale myslím, že my jsme hráli ještě líp.

Však jste v Hradci vyhráli potřetí v řadě. Vlastně od loňska vítězí ve všech zápasech vždy hostující tým. Dá se na tom už něco hledat?
To si nemyslím. Ale ono se to těžko říká. Kamkoli přijedeme, tam je proti nám velká kulisa. Možná jsme na to zvyklí a tady v Hradci nám to sedí. Mně osobně tedy určitě.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz