Čermák utrpěl otřes mozku a má zlomený nos. Stihne start play off?

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Neskutečné zdravotní potíže provázejí Kometu Brno v základní části Tipsport extraligy. Někteří marodi se sice už vrátili do hry, další zatím nikoli. V utkání proti Chomutovu se navíc zranil jeden z lídrů týmu Leoš Čermák. Jak brněnský klub druhý den oznámil na svém Facebooku, zkušený útočník utrpěl otřes mozku, má zlomený nos a také otok na oku.

Fanshop

Představitelé Komety i fanoušci nicméně pevně věří, že Čermák stihne start play off. Kometa v úterý zvládla klíčovou bitvu, porazila Chomutov 3:1 a má jistý přímý postup do čtvrtfinále. Pro Čermáka z toho vyplývají téměř dva týdny volna, jež využije k léčbě.

Někdejší reprezentant a dlouholetý hráč Slavie, Liberce či dalších klubů se zranil už v šesté minutě duelu s Piráty. Tomáš Vincour vystřelil, do dráhy kotouče vložil hokejku jeden ze soupeřů a puk vletěl do Čermákova obličeje, přičemž mu roztříštil ochranné plexisklo na přilbě. Zraněný brněnský bojovník byl okamžitě odvezen do nemocnice.

Druhý den klub zveřejnil podrobnější informaci. "Leoš Čermák utrpěl v utkání s Chomutovem otřes mozku, otok na oku a navíc má zlomený nos. Brněnskému kapitánovi přejeme brzké uzdravení a věříme, že letos Kometě ještě pomůže. Je to bojovník a tvrďák," uvedla Kometa na svém facebookovém profilu.

V Brně všichni doufají, že Čermák stihne start vyřazovacích bojů. "Leoš je pravý lídr týmu. Mužstvo mu dalo třináctidenní možnost se z toho dostat. A já věřím, že Leoš je tak silný a obětavý hráč, že mu těch třináct dnů bude stačit, aby se vrátil zpět do party,“ řekl po utkání asistent Kamil Pokorný.

Na marodce Kometě dál zůstávají některé pilíře kádru. Mimo hru je po otřesu mozku stále Jakub Krejčík, po zranění se dosud nevrátili do hry ani jiný zadák Jan Štencel a útočník Martin Zaťovič. Trenéři nemohli využít ani člena reprezentační osmnáctky Filipa Krále.

Ovšem mezi koncem základní části a startem čtvrtfinále play off bude mít aktuálně šestý tým tabulky volno, někdo z uvedených hráčů by se snad mohl zapojit. Kometě zbývá v pátek ještě sehrát duel 52. kola na ledě Olomouce. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz