Bývalý slávista posilou Zlína. Klhůfek se ze Zvolena vrací domů

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Tipsport extraligu hrál za pražskou Slavii, pak Pavel Klhůfek (na snímku) odešel do Znojma a vyzkoušel mezinárodní EBEL. Konstruktivní útočník následně dva roky pomáhal Zvolenu a ve slovenské extralize byl vidět, teď našel cestu domů. Klhůfek posílil zlínský klub, s vedením se dohodl na blíž neupřesněné smlouvě a dnes ve staronovém působišti poprvé trénoval. Dres týmu z Baťova města oblékne po dlouhých osmi letech!

Fanshop

Do Zlína během jarní pauzy přišli obránce David Nosek (dosud Třinec) a jiný zadák Tomáš Valenta, který působil ve Zvolenu. Teď se přidal i Pavel Klhůfek. Ve slovenské extralize sehrál za poslední dvě sezony 126 zápasů (i s play off), přičemž nastřílel velmi dobrých 46 branek.

Nyní míří do klubu, kde hokejově vyrůstal. "Od mládí jsem si přál hrát extraligu za Zlín a podpisem smlouvy se mi velký sen splnil. Na Slovensko jsem odcházel před dvěma lety po nevydařené sezoně, ale s čistou hlavou a s cílem ukázat, že hokej stále umím. Ve Zvolenu jsem dostal hodně prostoru na ledě, potvrdil jsem roli tahouna a hokejově se mi tam velmi dařilo," řekl Klhůfek stránkám zlínského klubu.

U našich východních sousedů potvrdil potenciál. Klhůfek v minulosti strávil několik sezon v pražské Slavii, první extraligový start si připsal už během ročníku 2010-11. Nyní pětadvacetiletý útoční měl u Pražanů nejlepší období tři roky poté, následně se ale ze sestavy vytratil a po výpomoci v prvoligovém Berouně zamířil do Znojma.

Odtud vedla jeho cesta na Slovensko a v barvách Zvolena se Klhůfek zase připomněl. Teď se vrací domů. "Už v průběhu loňské sezony jsem měl nabídky nejen ze slovenských klubů, ale také z české extraligy. První volbou byl jednoznačně Zlín. Mám tady rodinu, přítelkyni a kamarády. Jsem rád, že jsme jednání dotáhli do úspěšného konce," pochvaluje si závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz