Byli u postupu, extraligu si ale nezahrají. Kdo skončil v Dukle Jihlava?

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Byl to tým, na který se bude v Jihlavě dlouho vzpomínat – vždyť po dvanácti letech vrátil Duklu do nejvyšší soutěže. Třináct hráčů z úspěšného kádru si ale z různých důvodů za extraligovou Jihlavu nezahraje.

Fanshop

Miroslav SVOBODA (G, Plzeň)
Svoboda ve WSM Lize zářil a v průběhu sezony mu chodily nabídky z extraligy. Už během baráže se hovořilo o jeho odchodu do Plzně, což se prvního května oficiálně potvrdilo. Svoboda má na západě Čech nahradit Matěje Machovského.

Lukáš SÁBLÍK (G, konec kariéry)
Ve čtyřiceti letech ukončil kariéru. Za poslední dvě sezony odchytal pouze tři zápasy, má ale významný podíl na progresu Miroslava Svobody, Davida Honzíka nebo Jakuba Škarka, kterým rád pomohl. 

Jiří DOBROVOLNÝ (O, konec kariéry)
S profesionálním hokejem se rozloučil také Jiří Dobrovolný, přestože chtěl v Dukle pokračovat. Jihlava dá ale přednost mladším. Dobrovolný měl v minulé sezoně zdravotní problémy, vynechal play off a takřka celou baráž.

Filip DUNDÁČEK (O, Vsetín)
Možná největší překvapení na seznamu odchodů. Dundáček byl v minulé sezoně třetím nejproduktivnějším obráncem Jihlavy, navíc ještě neoslavil ani 23. narozeniny. Příští sezonu opět stráví ve WSM Lize – bude hrát za Vsetín.

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Jiří ŘÍHA (O, Mladá Boleslav)
V první lize bořil rekordy mezi obránci a už během sezony ho stejně jako Svobodu lanařily extraligové kluby. Beka s tvrdou a přesnou střelou nakonec ulovila Mladá Boleslav.

Tomáš KALÁB (O, Třebíč)
Kaláb skončil v Dukle po sedmi letech. Svým novým angažmá nepřekvapil – konstruktivní bek se vrátil do mateřské Třebíče. 

Šimon SZATHMÁRY (O, Kadaň)
Vnuk legendárního obránce Jana Suchého byl v závěru sezony častěji mezi náhradníky než v jihlavské sestavě. Momentálně se připravuje s Kadaní, odkud v průběhu loňského ročníku do Dukly odcházel.

Vlastimil BILČÍK (O, Gdaňsk, POL)
Dukla měla o jeho služby zájem, s hráčem se ale nedohodla na podobě smlouvy. Bilčík, který na sebe v první lize navzdory průměrné výšce (177 cm) upozornil několika pěstními souboji, zamířil do Polska.

Aleš JERGL (Ú, Olomouc)
Jergl je nejproduktivnějším forvardem z minulé sezony, který už v Dukle nepokračuje. Šikovnému útočníkovi skončilo hostování z Olomouce, kde právě bojuje o místo v sestavě.

Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

David BŘEZINA (Ú, Vsetín)
Dvakrát v řadě zakončil základní část s více než deseti vstřelenými góly, pro extraligu s ním ale Jihlava nepočítá. Březina posílil stejně jako Dundáček prvoligový Vsetín.

Patrik DANIŠOVSKÝ (Ú, Osmos Bratislava, SVK2)
Urostlý forvard hrál většinou ve čtvrté formaci. Po postupu zamířil do druhé nejvyšší slovenské ligy. 

Lukáš JÍCHA (Ú, Žďár nad Sázavou)
Jícha byl po většinu play off a baráže zdravým náhradníkem. Od nové sezony je tahounem Žďáru nad Sázavou, kterému bude krom pověstných hitů jistě prospěšný i produktivitou.

Michal DŮRAS (Ú, Štrasburk, FRA1)
Se Sáblíkem, Dobrovolným a Důrasem končí jedna jihlavská éra. Všichni tři jsou kluboví odchovanci a starali se o dobrou partu v kabině, extraligu si ale za Duklu nezahrají. Důras míří za krásami Francie.

Foto: ČSLH

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jakub Škarek, Jan Brož, Lars Volden, Josef Kořenář (pomáhá i Benátkám nad Jizerou).

Obránci: Petr Šidlík, David Kajínek, David Váňa, Erik de la Rose, Nicolai Bryhnisveen, Petr Ulrych, Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Ladislav Pospíchal (pomáhá i Prostějovu), Václav Půža (pomáhá i Třebíči).

Útočníci: Tomáš Čachotský, Adam Zeman, Filip Seman, Anatolij Protasenja, Josef Skořepa, Richard Diviš, Lukáš Anděl, David Čermák, Radek Hubáček, Tomáš Jiránek, Radovan Puliš, Lukáš Žálčík, Radoslav Macík, Jiří Rys (zkouška), Michal Hlinka (zkouška), Filip Surovka (zkouška).

Poznámka: Hráči označení kurzívou jsou předsezonní posily.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz