Bulík pokračuje v Tipsport extralize, z Energie přechází do Mountfieldu

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

19. ledna 2016, 10:20

Václav Jáchim

Před několika dny ukončil angažmá v karlovarské Energii, ale Tomáš Bulík bude nadále hrát Tipsport extraligu. Slovenský útočník se stěhuje východním směrem, jeho novým zaměstnavatelem bude hokejový Mountfield. Jak hradecký klub v tiskové zprávě potvrdil, Bulík míří do klubu do konce sezony s tím, že posléze může být uplatněna opce. Nová posila se v novém působišti hlásila na dnešním tréninku.

Fanshop

Tomáš Bulík má s tuzemskou nejvyšší soutěží dostatek zkušeností. V sezoně 2012-13 přišel do Liberce, kde strávil i následující dva ročníky. Loni v létě Bílé Tygry opustil, rozehrával se v Žilině, kde měl téměř bilanci jednoho kanadského bodu na zápas, načež oblékl dres Karlových Varů. Za Energii nastoupil 27 duelům, vstřelil jeden gól a přidal čtyři nahrávky.

Nyní si vyzkouší působení ve třetím českém klubu. "Před nejdůležitější částí sezony chceme doplnit kádr tak, aby byl co nejširší a zároveň dostatečně kvalitní. Angažovat Tomáše jsme se rozhodli také z důvodu platné legislativy, která je dost komplikovaná a neumožní nám využít všechny hráče z Litoměřic. Respektive umožní, ale po 15. únoru po startu u nás v extralize, by už tito hráči nemohli nastoupit za Litoměřice. A Litoměřice v žádném případě nechceme takto oslabovat, rádi bychom, aby se dostaly do play off,“ vysvětluje na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Bulík přichází zkvalitnit ofenzivu, v Mountfieldu dělají maximum, aby byli v plné polní na finiš základní části a především na play off. Už na podzim do klubu přišel z Komety útočník Antonín Honejsek, koncem ledna se patrně vrátí z působení v Litvínově důrazný Lukáš Vantuch. Trenéři Kýhos s Martincem a Tvrdíkem budou mít dostatečnou zásobu kvalitních bojovníků - včetně novice Bulíka.

"O Tomášovi máme dostatek informací. Jedná se o houževnatého, bojovného a důrazného hráče, který zároveň umí velmi dobře řešit brankové situace, a to je nejen v závěrečných fázích sezony hodně důležité," potvrzuje Aleš Kmoníček. Někdejší slovenský reprezentant není žádným zelenáčem, třicetiletý rodák z Prešova v minulosti nastupoval za ruský Chanty-Mansijsk. Před letošní sezonou podstoupil zkoušku ve Slovanu Bratislava, ovšem místo v kádru účastníka KHL nezískal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz