Budapešť místo Ženevy. Mladé hokejistky čeká skvělá evropská řež

Foto: Martin Mašek

Koncem dubna už téměř nikdo nezůstává na ledě, nejmladší české hokejistky ale letos ano. A důvod bude hodně prestižní – neoficiální mistrovství Evropy v kategorii do 16 let! Nově vzniklou přehlídku dívčích nadějí hostí Budapešť, každý z osmi účastníků má před sebou porci čtyř těžkých utkání ve čtyřech dnech.

Fanshop

České reprezentaci letos po dlouhé době zmizel z kalendáře tradiční turnaj Geneve Futur Hockey Challenge, ovšem náhrada stojí za to. Dosud první velkou akcí pro mladé hokejistky ze starého kontinentu bylo mistrovství světa do 18 let, řada hlasů volala už po dřívější konfrontaci. Ta je teď na světě v podobě Evropského poháru!

Konkurence osmi týmů slibuje zápasy na špičkové úrovni, mezi účastníky schází jen Švédsko, které vyhrálo oba dosavadní turnaje na mládežnických olympiádách (2012 a 2016). České hokejistky se v základní skupině utkají postupně se Švýcarskem, Finskem a Slovenskem, druhou skupinu tvoří Rusko, Německo, Rakousko a pořadatelské Maďarsko.

Zápasy se na bleskovém turnaji hrají každý den, a to v klasické délce třikrát 20 minut. V neděli jsou na programu bitvy o konečné umístění – první ze skupiny A s prvním ze skupiny B o zlato, druzí o bronz, třetí o konečné páté místo a čtvrtí o sedmé. Porce čtyř utkání ve čtyřech dnech bude pro hráčky představovat obrovský test schopností.

Pohár hostí na dvou plochách ledový palác Jégpalota na severu Budapešti, který je českým barvám zaslíbený. Před třemi lety se v něm totiž konalo mistrovství světa žen do 18 let, kde naše reprezentace získala svou druhou (a dosud poslední) bronzovou medaili.

Její následovnice pod vedením hlavního trenéra Pavla Zuziaka odehrají všechny skupinové zápasy v malé hale. Společně se budou připravovat už od soboty 22. dubna na zimním stadionu v Roudnici nad Labem, odkud zamíří do dějiště turnaje den před jeho začátkem. V nominaci jsou tři brankářky, sedm obránkyň a jedenáct útočnic.

Nejstarší ročník 2001 má zastoupení v podobě třinácti hráček, šest je ročníku 2002 a dvě 2003. Šest hokejistek se minulý únor zúčastnilo olympiády mládeže v Lillehammeru, většina týmu se pospolu představila už loni v Ženevě či letos na dalším zlatém turnaji Visegrádských národů proti starším soupeřkám na Slovensku. Úspěšná byla pro český tým rovněž generálka v rakouském Radentheinu, kde ještě nehrál v kompletním složení.

Rozpis Evropského poháru žen U16

Čtvrtek 27. dubna:
15:00 Švýcarsko – Česko (sk. A, hala 2)
15:30 Německo – Rakousko (sk. B, hala 1)
18:10 Finsko – Slovensko (A)
18:40 Rusko – Maďarsko (B)

Pátek 28. dubna:
15:00 Slovensko – Švýcarsko (A)
15:30 Německo – Maďarsko (B)
18:10 Česko – Finsko (A)
18:40 Rakousko – Rusko (B)

Sobota 29. dubna:
15:00 Slovensko – Česko (A)
15:30 Maďarsko – Rakousko (B)
18:10 Finsko – Švýcarsko (A)
18:40 Rusko – Německo (B)

Neděle 30. dubna:
15:00 finále A1 – B1
15:30 zápas o 3. místo A2 – B2
18:10 zápas o 5. místo A3 – B3
18:40 zápas o 7. místo A4 – B4

Nominace českého týmu

Brankářky:
Eva Štumbaurová (Český Krumlov), Viktorie Švejdová (Liberec), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Adéla Škrdlová (Třebíč), Kristýna Hájková (Skuteč), Anna Kotounová (Tábor), Vivien Šmajdová (Cheb), Klára Jandušíková (Cherokees), Daniela Pejšová (Most), Pavlína Vlková (HC Krkonoše).

Útočnice:
Natálie Mlýnková, Sára Čajanová (obě Zlín), Klára Seroiszková, Patricie Škorpíková (obě Karviná), Anna Fabšicová (Strakonice), Barbora Machalová (Žďár nad Sázavou), Nikola Dýcková (Vlašim), Agáta Sarnovská (Litoměřice), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Kristýna Kaltounková (Jihlava), Nikol Nepokojová (Chotěboř).

Náhradnice:
Obránkyně: Adéla Hanzlíková (Rokycany), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Lucie Kučerová (Vítkovice), Denisa Habartová (Sedlčany). Útočnice: Valentýna Černá (Pardubice), Karolína Sýkorová (Liberec), Zuzana Černá (Benešov), Lucie Gruntová (Chomutov), Tereza Chwastková (Sedlčany).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Roman Kosina, Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod: Josef Polenský

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz