Bucovi se návrat na Hanou nepovedl. Po dohodě v Olomouci skončil

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

13. listopadu 2017, 11:26

David Jahoda

Slovenský útočník Dávid Buc po vzájemné dohodě končí svou druhou misi v olomouckém klubu, který o tom informoval na svém webu. Třicetiletý hokejista hrál na Hané už v sezonách 2014/15 a 2015/16, v té druhé byl s 31 body dokonce nejproduktivnějším hráčem mužstva. Návrat se mu ale nepovedl. Ve dvanácti duelech nynějšího ročníku Tipsport extraligy totiž zaznamenal jen tři asistence.

Nový fanshop

Dávid Buc se vracel do známého prostředí. V roce 2014 si u tehdejšího nováčka soutěže vybojoval smlouvu a ve 49 utkáních zaznamenal 18 bodů. O rok později patřil mezi hlavní hvězdy mužstva, po boku Marka Laše a Jana Knotka zapsal v první formaci Hanáků 31 bodů.

Po sezoně 2015/16 chtěl okusit KHL, nakonec ale strávil rok ve slovenské extralize, kde se mu povedlo s Banskou Bystricou vyhrát mistrovský titul. Poté se na Hané dohodl nejprve na krátce zkoušce, která se následně proměnila ve smlouvu.

„Na Slovensku jsem vyhrál ligu už dvakrát, takže mě vidina úspěchu táhne do Čech. A žádné jiné nabídky jsem neřešil, chtěl jsem se vrátit do Olomouce,“ nechal se Buc slyšet na začátku přípravy před novým extraligovým ročníkem. 

V Olomouci byl brán za největší předsezonní posilu, ale na své výkony z ročníku 2015/16 navázat nedokázal. Z dvaceti extraligových zápasů se vlezl do sestavy Mory jen dvanáctkrát a během té doby se mu povedlo zaznamenat pouze tři gólové nahrávky a pět záporných bodů ve statistice +/-.

Po vzájemné dohodě s vedením klubu tak svou druhou misi na Hané končí Buc dřív, než se čekalo. Rodák z Popradu se už dříve v české nejvyšší soutěži mihl, v ročníku 2013/14 si krátce zahrál za Karlovy Vary. Největší část své kariéry strávil doma na Slovensku. Kromě působení v Banské Bystrici hrál také za Trenčín, Žilinu, Slovan Bratislava, Košice či mateřský Poprad.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz