Bratrský souboj Lukešů: Promarněná tutovka, a pak fotka. Komu fandil otec?

Foto: Jan Jindra

Úterý 22. srpna přineslo několik přípravných zápasů napříč tuzemskými týmy. K severočeskému derby nastoupili i nejbližší rivalové, když Litvínov na vlastním ledě přivítal Piráty z Chomutova. Kromě znaku „úvodní derby sezony“ se střetnutí neslo v duchu souboje dvou bratrů. Pod koučem Vladimírem Růžičkou hájil brankoviště Štěpán Lukeš, jehož ostřeloval starší bratr František v černožlutém dresu.

Fanshop

Jelikož je František Lukeš o více než třináct let starší, když jeho bratr začínal v Chomutově jako mladší dorostenec, on už měl za sebou debut v seniorské reprezentaci. „Byl to zvláštní zápas. Jako malý jsem do Litvínova jezdil fandit bráchovi a teď jsem hrál proti němu,“ pozastavil se.

„Já jsem vůbec neměl nastoupit, ale dozvěděl jsem se, že bude chytat brácha, tak jsem řekl Radimovi, ať mě nechá hrát,“ řekl František Lukeš v rozhovoru pro klubový web. „V den zápasu mi brácha volal a říkal, že nebude nic nahrávat, ale střílet, ať si dávám pozor,“ smál se gólman.

„Nechtěl jsem si připouštět, že střílí brácha, protože by to mohlo dopadnout špatně.“

Litvínovský střelec vyslal na bránu soupeře několik pokusů, žádný však do chomutovské sítě nepropadl. „Nechtěl jsem si připouštět, že střílí brácha, protože by to mohlo dopadnout špatně,“ upozornil Štěpán. „Jednou mě trefil do hlavy a měl i gólovku, ale tu netrefil, takže mě podržel. Děkuji mu,“ smál se po dalším vychytaném vítězství.

Štěpán Lukeš nastoupil v přípravě dvakrát od začátku duelu a pokaždé dovedl Piráty do vítězného konce. Tentokrát mu to chtěl překazit o třináct let a pět měsíců starší sourozenec. „Zápas jsem si užil. Měl jsem pár střel nad a jednou jsem netrefil prázdnou bránu. Chytal výborně, přeju mu to a doufám, že bude chytat dál,“ uvedl František Lukeš.

Lukešové na ledě i v hledišti. Bylo nás tady snad patnáct!

Na začátku střetnutí se bratři potkali ve středovém kruhu, v utkání si nic nedarovali a po zápase si podali ruce a přidali se ke svým týmům. „Žádné hecování neproběhlo. Podali jsme si ruce a dali společnou fotku,“ prozradil mladší syn Františka Lukeše staršího. Dříve říkal Štěpán Lukeš o svém otci, že pokud nastoupí s bratrem proti sobě, nebude vědět, komu fandit. Jak to tedy bylo. „S taťkou jsem zatím nemluvil, takže se všechno teprve dozvím.“

Kromě dvou Lukešů na ledě jich bylo i několik v hledišti. Františka Lukeše staršího, jenž syny k hokeji přivedl, doprovodili i další členové rodiny, kteří chtěli vidět rodinný souboj. „Na zápase byli úplně všichni, snad deset nebo patnáct nás tu bylo,“ culil se strážce chomutovského brankoviště. Jak už je zvykem z minulé sezony, místo konání derby se otočí a SD ARÉNA přivítá svěřence Radima Rulíka. František Lukeš prozradil, že by měl nastoupit, jak to bude se Štěpánem, rozhodnou kouči v Chomutově. „Nepřemýšlím o tom a ani nechci,“ uzavřel Štěpán Lukeš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz