Bouřlivák Říha je zpátky v Česku! Na měsíc ho vyzkouší Poruba

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

30. září 2017, 15:28

Martin Voltr

Jeho jméno by rozhodně mělo přitahovat fanoušky na stadion. Útočník Lukáš Říha proslul spoustou trestných minut, spontánními oslavami, ale především svými excesy mimo led, teď se po víc než deseti letech vrací zpátky do českých soutěží! Prozatím na měsíční zkoušce se dohodl v druholigové Porubě, klub o tom informoval na Facebooku.

Fanshop

Drogy, obvinění ze znásilnění, jízda bez řidičáku, sex v kostele... Lukáš Říha zkrátka nežije uhlazený život a rozhodně se nevyhnul spoustě chyb. O jeho příběhu jsme nedávno psali v tomto článku.

Ale k hokeji: V loňské sezoně pomohl slovenské Detvě k postupu do extraligy, pak se vrátil do polské Osvětimi. „Kde vás milují, tak tam vás vždycky vezmou zpátky, ne?“ říkal v rozhovoru se smíchem.

Ovšem jen o tři dny později přišla nečekaná zpráva. Říha dostal padáka! Osvětimi úvod soutěže nevyšel, v prvních třech zápasech získala dva body, a jako první to odnesl právě český útočník. „Ukázali jsme, že nikdo si nemůže být svou pozicí v týmu jistý,“ vysvětloval ředitel klubu pro web hokej.net.

Netrvalo to ani dva týdny, a teď už má Lukáš Říha nové angažmá. Tedy přinejmenším dočasné: Na měsíční zkoušce se domluvil v druholigové Porubě. Potká se například se svými dřívějšími spoluhráči z Prostějova Vladimírem Lukou či Josefem Fojtíkem, stejně jako koučem Alešem Flašarem, který ho v dresu Jestřábů vedl.

Říha se do českých soutěží vrací po více než deseti letech. Naposledy působil v sezoně 2006/07 právě na Hané, tehdy ve 44 zápasech 1. ligy nasbíral nejen famózních 70 bodů, ale taky 135 trestných minut. Výkony ho pro play off vynesly do Třince, kromě toho v extralize oblékal dres rodného Litvínova, Jihlavy a Vsetína. Mezi elitou nastoupil celkem ke 141 utkáním.

Led Poruby si letos vyzkoušel už během přípravy, kdy se Osvětim účastnila tradičního mezinárodního turnaje. Jeden z letošních favoritů na postup do WSM Ligy získal v Říhovi hodně zajímavou posilu. Poprvé nastoupí už v dnešním utkání v Kopřivnici.

A pokud na zkoušce uspěje, fanoušci se určitě zase mají na co těšit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz