Bouřka v Motoru! Končí Nouza nebo Rob, návrat Nedorosta je na spadnutí

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Motor po nepostupu do extraligy výrazně obmění kádr. S ambiciózním týmem se loučí obránce Dušan Žovinec a útočníci Tomáš Nouza, Luboš Rob a Jakub Babka. České Budějovice by naopak měl posílit hvězdný forvard Václav Nedorost.

Fanshop

Nouza (56 zápasů, 22+23) s Robem (53 utkání, 14+20) byli klíčovými postavami týmu. „Pokud chcete Vencu Nedorosta, tak těžko můžete udržet Luboše Roba. Musíme si dokázat vybrat a Venca je hráč, který dokáže být rozdílový. Má minimálně extraligovou úroveň. Zkuste jako trenér říct, že nechcete Nedorosta," vysvětlil konec populárních hokejistů hlavní kouč Antonín Stavjaňa.

Už ve středu České Budějovice oznámily odchody obránce Martina Mazance a útočníků Štěpána Hřebejka, Tomáše Vaka, Benjamina Walkera, Vladimíra Škody a Jiřího Fronka (viz zde).

A teď je následují Dušan Žovinec (50 zápasů, 1+9), Jakub Babka (72 utkání, 10+17), Luboš Rob a Tomáš Nouza...

„Pokud chcete Vencu Nedorosta, tak těžko můžete udržet Luboše Roba."

„Je tady skupina hráčů, kteří už smlouvy mají: Kváča, Patera, Vráblík, Fillman, Pýcha, Pavlin. V útoku Čermák, Pajič, Chovan, Květoň, Dostálek, Šulek. Vedení domlouvá smlouvu s Vencou Nedorostem. Oslovili jsme s návrhem kontraktu Martina Heřmana a Kubu Suchánka. Dále jednáme s brankářskou dvojicí Bláha–Gába," uvedl pro hcmotor.cz Stavjaňa.

Otazník visí nad pokračováním zkušeného beka Filipa Nováka. „Mluvili jsme spolu, ale zatím to nechává otevřené. Je to hráč určitých kvalit a dívá se po nabídkách z KHL i extraligy. Nevyloučil, že by zůstal u nás, ale zatím preferuje spíše lepší soutěže," prozradil Stavjaňa.

„Filip Novák zatím preferuje lepší soutěže."

Roli lídra týmu by měl nově plnit pětatřicetiletý útočník Václav Nedorost.

O jeho návratu se spekuluje dlouho – poslední dva ročníky měl v případě neúčasti Slovanu Bratislava v play off KHL dohrát za mateřský Motor.

Nestalo se tak.

Teď je ale na spadnutí, že bude v Českých Budějovicích od začátku sezony. 

Pokud jeho příchod vyjde, zařadí s k největším osobnostem WSM Ligy. Nedorost má zkušenosti z NHL (Colorado a Florida), je dvojnásobným juniorským mistrem světa a hrál i za seniorskou reprezentaci.

Posledních sedm sezon strávil v Kontinentální hokejové lize (Novokuzněck, Poprad, Doněck a Bratislava). V té letošní prodělal otřes mozku – za Slovan tak stihl jen 36 zápasů (8+5).

Kdo má platné smlouvy pro sezonu 2017/2018?

Brankáři: Petr Kváča, Jiří Patera (jedná se s Ondřejem Bláhou a Davidem Gábou)

Obránci: Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík (jedná se s Jakubem Suchánkem)

Útočníci: Miloslav Čermák, Michal Chovan, Rok Pajić, Vlastimil Dostálek, Lukáš Květoň, Ondřej Šulek (jedná se s Václavem Nedorostem a Martinem Heřmanem)

Václav Nedorost.

Václav Nedorost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz