Boleslav získala Tygra Valského, Honzík a Dvořák posílili Spartu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Zatímco většina fanoušků v těchto dnech napjatě sleduje počínání českých hokejistů na letošním MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem, v extraligových kancelářích mají úplně jiné starosti a manažeři pokračují ve skladbách kádrů pro následující extraligovou sezonu 2017-18. Zajímavou posilu do útoku hlásí v Mladé Boleslavi, kam se stěhuje Jakub Valský. Dres Sparty pak obléknou David Honzík a Tomáš Dvořák, kteří naposledy působili v Karlových Varech.

Fanshop

Hned v první květnový den oznámili sparťané první změny v kádru. S Pražany se loučila šestka hráčů, brankáři Tomáš Pöpperle a Filip Novotný, zadák Vladimír Eminger nebo útočníci Brian Ihnačák, Michal Řepík a Lukáš Cingel, který se stěhuje do Hradce Králové. Naopak tým trenéra Kalouse posílili zlínský Robert Říčka a norský reprezentant Alexander Reichenberg.

"Nadále trvá, že bychom chtěli posilovat i další řady."

Po příchodu dvou útočníků teď Pražané oznámili také změny na dalších postech. Ve Spartě se od nové sezony představí dva karlovarští hokejisté, brankář David Honzík a bek Tomáš Dvořák. "Jedná se o první posílení na pozici gólmanů a obránců. Ještě máme rozjednán příchod dalšího brankáře," prozrazuje na klubovém webu sportovní manažer Pražanů Michal Broš.

"Nadále trvá, že bychom ještě chtěli posilovat i další řady," doplňuje Broš po příchodu posil ze sestupující Energie. Ta na Honzíka v uplynulé sezoně dost spoléhala. Hlavně v baráži se blýskl dvěma čistými konty a průměrem 1,7 inkasovaného gólu na zápas. Dvořák působil v Karlových Varech od roku 2012, v uplynulé sezoně zaznamenal 11 bodů (3+8) v 66 zápasech.

Valský: Vyhrál enormní zájem o to, abych v Mladé Boleslavi hrál

Zajímavou posilu hlásí Mladá Boleslav, která dále posiluje ofenzivní řady a z vicemistrovského Liberce získala zkušeného forvarda Jakuba Valského. "Říkali jsme si, že ještě potřebujeme důrazného útočníka. Jakub je dobrý bruslař. Nasbíral už nějaké zkušenosti, byl v reprezentaci. Věříme, že bude přínosem," říká na klubovém webu sportovní manažer Luděk Bukač.

"Jednání s Libercem nevyšla a Boleslav o mě měla zájem už delší dobu. Měl jsem nabídky i od jiných klubů, ale ta boleslavská byla nejjasněji daná, nejvíc mě zaujala. Upřímně řečeno nejvíc asi vyhrál ten enormní zájem o to, abych tady hrál," hlásí Jakub Valský, který v sezoně 2015-16 pomohl Bílým Tygrům k zisku mistrovského titulu a letos s nimi vybojoval stříbro.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz