Boleslav si stěžuje a vetuje Kiku: Sudí v Hradci pískali tendenčně

Foto: Stanislav Souček, bkboleslav.cz

2. října 2017, 17:02

Adam Bagar

Po Vítkovicích je Mladá Boleslav dalším klubem, který si stěžuje na špatné výkony rozhodčích. Bruslaři se zlobili už po střetnutích v Jihlavě a Ostravě, ale závěrečné dějství souboje v Hradci Králové pý už bylo vrcholem všeho. "Rozhodování všech čtyř rozhodčích už nelze pojmenovat jinak než jako tendenční," soptí Středočeši, kteří vetovali hlavního sudího Adama Kiku.

Fanshop

Mladá Boleslav měla dobře nakročena k tomu, aby si z Hradce Králové odvezla aspoň bodík, ale nakonec nemá nic. O nejtěsnější možný náskok přišla až v závěru kvůli oslabením. Poměr trestných minut ze třetího dějství 0:18 se Bruslařům vůbec nelíbil.

Na Komisi rozhodčích poslali k posouzení hned šestici situací z dané třetiny. „V první řadě se jedná o naprosto nesmyslné vyloučení Petra Holíka za údajný úder do oblasti hlavy a krku. To považujeme ze strany rozhodčích za nepovedený vtip,“ nechápou.

„Vyloučení Petra Holíka považujeme ze strany rozhodčích za nepovedený vtip.“

„Kromě toho tam byla ještě celá řada jednoznačných a z celého zimního stadionu viditelných zákroků na naše hráče, které nebyly potrestány, ačkoli je hlavní rozhodčí sledovali,“ pokračují Středočeši, kterým se nelíbily ani výkony jejich čárových kolegů.

„Samostatnou kapitolou pak byla práce čárových rozhodčích, kteří se dopustili hned několika hrubých chyb, které do extraligového hokeje nepatří,“ tvrdí Bruslaři, kteří už s prací rozhodčích nebyli spokojeni po zápasech v Jihlavě a ve Vítkovicích.

„Trestuhodný je hlavně fakt, že k těmto zásadním chybám dochází v posledních částech utkání, která jsou po sportovní stránce vyrovnaná, nebo jeden z celků vede těsným rozdílem,“ hlásí tamní vedení, které po bitvě pod Bílou věží vetovalo Adama Kiku.

„Důrazně apelujeme na Komisi rozhodčích, aby se vznikajícím problémem, spočívajícím ve velmi špatném rozhodování sudích v úvodu extraligy, vážně zabývala. Je zarážející, ke kolika chybám, které hrubě ovlivnily výsledky nejen našich utkání, došlo,“ zakončují.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz