Bitva se Zlínem? Už se blíží play off, hlásí Kreps. Mrzí ho tutovka

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Osmačtyřicáté kolo Tipsport extraligy nabídlo čtvrtou bitvu sezony mezi Oceláři a Zlínem. V dosavadních třech kláních vždy platilo pravidlo: Můj dům, můj hrad. To se potvrdilo také počtvrté. Třinečtí zvítězili v prodloužení a zaokrouhlili počet získaných bodů na devadesát. Slezané ale mohli uzmout všechny bodíky, kdyby Kamil Kreps v závěrečné minutě trefil prázdnou branku.

Fanshop

Dle tabulkových předpokladů se mělo jednat o jednoznačný zápas. Druzí Oceláři to potvrzovali v úvodních minutách, kdy se dostali do vedení. Zlín se ale nevzdal a vybojoval cenný bod. „Hrají mnohem lépe, než tam kde se pohybují v tabulce. Hrají výborně do defenzívy, je velmi těžké se proti nim prosadit. To se ukázalo i v dnešním zápase, blokovali hodně střel,“ hodnotí Kreps nedělní klání.

Třinecký útočník měl minutu před koncem v přesilovce možnost rozhodnout utkání již v základní hrací době. Kreps dostal pas na levý kruh pro vhazování, z ostrého úhlu ale netrefil odkrytou branku. „Kotouč se mi odrazil přímo na hůl, do konce zbývala asi minuta. Snažil jsem se rychle zakončit, bohužel jsem netrefil bránu. Možná jsem si to chvíli mohl podržet, musím se podívat na video, jestli tam byl čas nebo ne,“ říká k inkriminovanému momentu.

Oceláři, kteří od úvodu soutěže drtili jednoho soupeře za druhým, v posledních týdnech nemohou najít formu ze začátku extraligového ročníku. Zápasy Slezanů jsou vždy velmi těsné, nadpoloviční většina výher Třince byla o jednu branku. „Chtěli jsme ty zápasy hrát jinak, než na 1:1. Ale alespoň si to vyzkoušíme před play off, za to jsme rádi. Dnes jsme chtěli urvat tři body, jsme ale rádi, že jsme vyhráli aspoň v tom prodloužení,“

Vyřazovací část začne již za dva týdny, z dlouhodobé části sezóny zbývá odehrát ještě čtyři kola. Blížící se bitva o Masarykův pohár jde vidět na ledě již teď, utkání Ocelářů se Zlínem bylo velmi vyhecované. „Už se to k tomu play off blíží, hlavně tedy nasazením. Do konce základní části se to jistě ještě více vystupňuje,“ přitakává třinecký forward.

Kreps, který patří k nejlepším centrům v lize, od začátku sezóny nastupoval v pětce s Danielem Rákosem a Vladimírem Draveckým. Druhého jmenovaného po svém příchodu nahradil Tomáš Netík, jak formaci svědčí toto složení? „Lepšíme se každým zápasem. Neťas je výborný a zkušený hráč, myslím, že se dokážeme navzájem přizpůsobit. V tomhle nevidím žádný problém,“ říká Kreps.

Oceláře o dalším víkendu čekají dva velmi těžké zápasy. V pátek se hráči s drakem na hrudi představí na ledě brněnské Komety, v neděli pak doma přivítají hradecký Mountfield, tedy jednoho ze soupeřů o druhou příčku. „Očekávám play off hokej, nasazení se stupňuje, hráči chodí více do soubojů. Budou to těžké, vyrovnané zápasy, velmi se na ně těšíme,“ uzavírá Kamil Kreps.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz