Bitka s Vantuchem? Nemohl jsem na něj dosáhnout, směje se Haščák

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

7. října 2017, 9:42

Daniel Kinc

Když se poprvé od loňského souboje o Masarykův pohár potkaly Brno a Liberec, tak diváci očekávali parádní podívanou. A ta také přišla. Duel dvou posledních finalistů ozdobilo hned devět branek a také jedna bitka, v níž se utkali domácí Marcel Haščák s hostujícím Lukášem Vantuchem. „Skoro jsem ho měl, ale já blbec si vždycky vyberu toho největšího. Příště už si ale zvážím, koho si vyberu za soupeře,“ komentoval s úsměvem pěstní výměnu domácí útočník. Kometa navíc i díky jeho třem bodům (2+1) zvítězila jasně 7:2 a nadále vládne tabulce Tipsport extraligy!

Fanshop

Kometa reprízu jarního finále play off proměnila ve svou show a soupeři nasázela sedm branek. „První dvě třetiny se asi trochu na něco čekalo, naopak ve třetí to tam začalo padat a my jsme moc rádi za výhru. Dá se říct, že měl zápas zajímavou třetí třetinu, tedy aspoň pro mě. Vyhráli jsme doma, vyhráli jsme 7:2 a to je to nejdůležitější,“ hodnotil Haščák. Byl záměr zkusit Tygry uspat? „Náš záměr takový nebyl. Chtěli jsme hrát dobrý zápas. Oni dvě třetiny odolávali, a jsem rád, že jsme ve třetí třetině přidali ještě víc a potěšili jsme své fanoušky,“ dodal.

Domácí na své soupeře ve třetí třetině vletěli a během chvíle zvýšili na třígólový rozdíl. „Máme jasně danou taktiku a tu jsme dodržovali. Byli jsme trpěliví a dali jsme díky tomu další dva góly. Soupeř se soustředil na něco jiného a nám to jen pomohlo,“ říká slovenský forvard. „Myslím si, že byli dost naštvaní, když prohrávali 2:7. Třetí třetina je úplně zničila. Udělali tam nějaké fauly, nějaký chyby, ale my se díváme na sebe. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, nikdo není zraněný a všichni mají po zápase dobrou náladu,“ porovnává rozpoložení soupeře s náladou Brna.

Sám Haščák utkání ozdobil dvěma brankami, jednou asistencí a v závěru také pěstní výměnou! A čím bitka na konci třetí třetiny začala? „On tam šel úplně zbytečně, skočil tam na mě a už to bylo. Mě to naštvalo a shodili jsme oba rukavice. Když se jdeme bít, tak se prostě jdeme bít, a to všechno k hokeji patří. Chtěl jsem pobavit diváky a to se povedlo,“ tvrdí účastník letošního MS v hokeji. Samotný souboj s libereckým Lukášem Vantuchem ale vyzněl jasně pro severočeského dlouhána.

Dvougólový Marcel Haščák o bitce s Vantuchem

„No skoro jsem ho měl, ale já blbec si vždycky vyberu toho největšího (úsměv). Začalo to kvůli podivnému souboji, já jsem tam byl bez puku. Nedosáhl jsem na něj, sklopil jsem hlavou a on mě trefil. Bitky nějak nerozebírám, patří to ke hře, baví to diváky a doufám, že jsem je pobavil. Příště už si ale zvážím, koho si vyberu za soupeře. Byl bych rád, kdybych na něj dosáhl. Vantuch byl vysoký, měl dlouhé ruce a byl ode mě daleko,“ nedělal si hlavu z porážky v boxerské vložce.

Křídelník druhé formace se navíc popral letos už ve Zlíně a v přípravě také doma s Jihlavou. Za (spícího) bitkaře týmu však vidí někoho úplně jiného. „Já už dlouho provokuju Leoše Čermáka, aby se začal konečně bít. Chtěl jsem ho tímto zdravě naštvat, a tak doufám, že už ukáže tu svoji pověst bitkaře. V kabině ho každý poslouchá a nikdo si na něj nedovolí. Doufám, že další zápasy to přijde. My si na něj nedovolíme nikdo. Nevím, jestli jste ho viděli, ale každý, kdo ho vidí, tak si je vědom, čeho je schopen,“ prozrazuje s úsměvem na adresu brněnského vůdce s céčkem na dresu.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

Haščákovi se navíc v posledních duelech střelecky daří. „To, co v předchozích zápasech nepadalo, mi tam teď spadlo, a jsem za to rád. Doufám, že to bude zápas od zápasu lepší,“ přeje si. Loňský mistr s Kometou měl navíc možnost hattrick přeci jen završit, v přečíslení ale zvolil gólovou nahrávku na Vojtěcha Němce. „Vojta už mi dával spoustu nahrávek. Věděl jsem, že všichni čekali, že vystřelím, ale já jsem mu to raději nahrál a on to bravurně zakončil. Myslím si, že mám ještě větší radost, když ho dal on, a navíc moc pěkně,“ popsal závěrečnou trefu duelu.

Hattricku se, i když nikoliv gólového, ovšem Gordieho Howea (branka, asistence, rvačka), ale nakonec dočkal. „Řekl jsem si, že dám prostě hattrick a že pro to udělám všechno. Na konci jsem ale viděl, že přes ty šance už to k němu asi nespěje, tak jsem si udělal aspoň tento,“ usmívá se. První dvě třetiny jsem mohl mít lepší. Nakonec jsem ale dal dva góly, na jeden jsem nahrával a na konci jsem se trošku zabavil po svém. Všechno bylo tak, jak mělo být,“ popisuje svůj výkon rodák z Popradu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz