Bílí Tygři odstartovali společnou přípravu. I se Šmídem či Ševcem

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

10. července 2017, 17:20

Václav Jáchim

Někteří extraligoví hokejisté ještě odpočívají a plní individuální přípravu, jinde už odstartovaly společné tréninky před startem nové sezony. Platí to také o extraligových vicemistrech z Liberce. Trenér Filip Pešán měl dnes poprvé k dispozici všechny hokejisty včetně největší letní posily Ladislava Šmída nebo jiného zkušeného zadáka Martina Švce, jenž se na další ročník dosud chystal sám.

Fanshop

Bílí Tygři vyrazili do akce s plnou vervou, hráči kvitují, že za zády nechali přípravu na suchu a nejtvrdší dřinu. "Jsem rád, že na led jdeme už takhle brzy a mohli jsme pauzu zkrátit o týden. Budeme se připravovat na suchu a na ledě budeme mít odpoledne dovednostní tréninky. A budeme se snažit užít si tři přátelské zápasy, které nás čekají, abychom v plné formě vstoupili do Ligy mistrů," řekl ČTK hlavní kouč.

Poslední dvě sezony měli pod Ještědem vynikající. Liberečtí hokejisté získali na jaře 2016 historický mistrovský titul, v dalším play off dokráčeli do finále, kde je přemohla brněnská Kometa. Filip Pešán a jeho tým kormidlují Bílé Tygry správným směrem, důsledkem úspěchů jsou ovšem také pravidelné ztráty některých nejlepších hráčů.

Zájem z NHL si v Liberci vybojoval Radim Šimek, který se upsal San Jose. Skauty New York Rangers zase zaujal Dominik Lakatoš. Bojovný útočník měl původně pokračovat, nyní ovšem údajně nelze vyloučit jeho odchod za Atlantik. Uvidíme, jak se situace vyvine, Lakatoš a také trenér Filip Pešán v uplynulých dnech absolvovali kemp nováčků Rangers.

Teď už jsou oba součástí společné přípravy hokejistů Liberce, jejichž kádr doznal některých dost důležitých změn. Vedle Šimka se rozloučil také brankář Ján Lašák, na Slovensko se vrátil Branko Radivojevič. Obránce Ondřej Vitásek vyrazil do Švédska, Jakub Valský se dohodl s Mladou Boleslaví a jiný útočník Vladimír Svačina našel po roce znovu cestu do kabiny třineckých Ocelářů.

Nově jsou k dispozici Aleš Stezka, nadaný gólman vytvoří po návratu z americké USHL dvojici s Romanem Willem. Klub získal extřineckého Lukáše Jaška, po ročním angažmá v čínském Kunlunu je zpátky Martin Bakoš. Největší letní posilou je liberecký odchovanec a dlouholetý zadák NHL Ladislav Šmíd. "Z týmu cítím obrovskou energii, což je možná i tím, že přišli mladí hráči. Jsem hrozně rád, že můžeme využít Láďu Šmída, který je také hladový. Na tréninku měl tým obrovskou energii a pokoru. Těším se na další práci," řekl Filip Pešán.

Hlavní kouč má nově také na povel reprezentační dvacítku, u Bílých Tygrů mj. podruhé hledá způsob, jak nahradit opory. Loni se rozloučili Michal Birner, Michal Řepík nebo zmíněný Martin Bakoš, letos zase Radim Šimek, Ondřej Vitásek, Branko Radivojevič, Ján Lašák. "Ztráty jsou to obrovské, ale myslím si, že je ideální doba na to vychovat nové Šimky či Lakatoše, kdyby Dominik odešel. V organizaci máme spoustu kvalitních hráčů a už se těším, až dalšího Šimka objevíme," doplnil Pešán.

Bílé Tygry čeká v novém ročníku také Liga mistrů, los je poslal do základní skupiny E společně s Växjö, Davosem a Cardiffem. Severočeši v CHL zahájí 24. srpna doma proti švédskému Växjo, ještě předtím je čekají tři přípravné duely. Ten úvodní se Spartou proběhne pod Ještědem v pátek 28. července od 11 hodin, po třech týdnech společných tréninků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz