Bez Pekra i Mrázka. Třebíč vyzve Slavii, čeká se vyrovnaný boj

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Podle předpokladů by to měla být nejvyrovnanější čtvrtfinálová série WSM Ligy – po základní části pátá Horácká Slavia se střetne se čtvrtou pražskou Slavií.

Fanshop

Preview k čtvrtfinále WSM Ligy – HC Slavia Praha vs. SK Horácká Slavia Třebíč.

Třebíč přišla před play off o pravá křídla Petra Mrázka (Olomouc) a Matěje Pekra (Kladno). V sestavě se už neobjeví ani obránce Tomáš Bartejs (Brno). 

Protože si ale v závěru základní části vybojovala pátou pozici, vyhne se trojici největších favoritů a může si dělat naděje na čtvrtou semifinálovou účast za posledních pět sezon. 

K tomu, aby proti Pražanům Horácká Slavia uspěla, jsou důležité dvě okolnosti:

1) Aby se Roman Erat vrátil do sestavy. Zkušený útočník chybí kvůli zranění od 4. ledna. Podle posledních informací by měl play off stihnout.

2) Aby si Radima Zohornu nestáhla Kometa. Urostlý útočník je nejlepším přesilovkovým střelcem mužstva a ve dvaceti letech je rozdílovým hráčem. S Třebíčí trénuje a minimálně pro začátek čtvrtfinále by měl být trenérům k dispozici.

Vzájemné zápasy se Slavií
Třebíč 5:2 Slavia
Slavia 3:2pr. Třebíč
Třebíč 2:0 Slavia
Slavia 3:2pr. Třebíč 

Tip Hokej.cz: konec ve čtvrtfinále

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Soupiska

Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda

Obránci: Jan Zdráhal, Ján Niko, Martin Lojek, Václav Čejka, Milan Přibyl, Filip Král, Dalimil Mikyska, Libor Zábranský, Jiří Wasserbauer, Lukáš Hort, Lukáš Blaha

Útočníci: Roman Erat, David Dolníček, Richard Kristl, Jan Wasserbauer, Silvester Kusko, Jan Milfait, Matěj Psota, Radim Zohorna, Ondřej Malec, Tomáš Havránek, Jozef Huňa, Marcel Juráň, Lukáš Paták, Matěj Novák, Martin Čech, Jiří Všetečka

Pohled Hokej.cz

Brankáři (9/15): V Třebíči se k extraligovým angažmá vyhráli Šimon Hrubec, Marek Čiliak, Pavel Francouz nebo Karel Vejmelka. Třeba podobný osud čeká i Pavla Jekela. Ostatně skromný brankář si už zachytal čtyři zápasy za Kometu a nevedl si špatně. Ve WSM lize je něj spolehnutí.

Obránci (6/15): Jan Zdráhal plní to, co se od něj očekává – je týmovým obráncem číslo jedna. Když Třebíč lepila sestavu, Zdráhalova výkonnost ještě rostla. Dokázal převzít odpovědnost a stal se nezpochybnitelným lídrem mužstva. Překvapením ročníku jsou výkony Jána Nika. Po minulé rozpačité sezoně nechybuje a skvěle podporuje útok. Často předvádí riskantní kousky, ale vycházejí mu. Martin Lojek měří takřka dva metry, svých tělesných proporcí by ale mohl využívat více a hrát tvrději. Lojek má s play off spoustu zkušeností, mimo jiné slavil titul s Třincem. Srdcařem týmu je Václav Čejka, nevídaný defenzivní pracant. Z brněnských mladíků se nejlépe prezentuje Filip Král. Je mu sice sedmnáct let, hraje ale s velkým přehledem.

Útočníci (8/15): Roman Erat v závěru základní části Třebíči chyběl. V elitní formaci ho zdatně nahradil Jan Wasserbauer, který se na začátku sezony hledal, v poslední době hrál ale výborně. Klíčovým hráčem Horácké Slavie zůstává už několikátou sezonu David Dolníček. Po odchodu Matěje Pekra a Petra Mrázka je nejnebezpečnějším kanonýrem Richard Kristl. Jan Milfait s Matějem Psotou sice tolik nebodují, když jsou ale na ledě, dokážou soupeřovým obráncům pořádně zamotat hlavy. S pukem to opravdu umí. Aktivitou hýří Silvester Kusko. Pro Třebíč je důležité, aby za ni play off odehrál Radim Zohorna. V průběhu sezony jeho výkony rostly a stal se tahounem týmu, což neuniklo pozornosti brněnské Komety. Oproti předchozím sezonám zesílil a dokáže lépe využívat vysoké postavy. Velký potenciál má také drobný technik Tomáš Havránek, jehož čeká první seniorské play off. Ostrými hochy třebíčské sestavy jsou Ondřej Malec a univerzál Milan Přibyl. V posledních zápasech dostali šanci odchovanci Lukáš Paták s Marcelem Juráněm a vedli si výborně.

Přesilové hry (2/3): Kvůli odchodům Matěje Pekra a Petra Mrázka se nebezpečí třebíčských přesilovek snížilo. Soupeř si ale stále musí dávat pozor. Mozkem početních výhod jsou David Dolníček s Romanem Eratem. Nejlepším třebíčským střelcem v početních výhodách je urostlý Radim Zohorna. O góly se stará i Richard Kristl. Parádní střelu má obránce Jan Zdráhal. S časem efektivně nakládá agilní forvard Matěj Psota, který sice nepatří do elitní přesilovkové formace, dal už ale tři góly. 

Samostatné nájezdy (1/3): Z pěti utkání, o jejichž osudu rozhodovaly samostatné nájezdy, dovedla Třebíč do vítězného konce dva – rozhodli Richard Kristl a Jan Milfait. Chladnou hlavu dokáže zachovat David Dolníček. Góly z nájezdů uměl dát Matěj Pekr, ten se ale během přestupové uzávěrky vrátil k Rytířům. 

Aktuální forma (2/3): Horácká Slavia bodovala v šesti z posledních sedmi zápasů základní části a v závěru uhájila výhodnou pátou pozici.  

Ostatní (3/5): Třebíčští fanoušci mají kotel kousek od ledu a na tamějším stařičkém stadionu se pokřiky dobře rozléhají. Hráče by měly podpořit desítky příznivců i v Praze. Nevýhodou je nejistota okolo sestavy – Radima Zohornu si může stáhnout Kometa a otázkou je zdravotní stav Romana Erata.

Celkem: 31/59 
Hodnocení Slavie podle Hokej.cz (viz článek): 35/59

Tři opory

Roman Erat – David Dolníček – Jan Zdráhal.

Roman Erat – David Dolníček – Jan Zdráhal. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Porovnání se Slavií

Úspěšnost přesilovek: 
Slavia (14,93 %), 
Třebíč (15,57 %).

Úspěšnost oslabení: 
Slavia (78,07 %), 
Třebíč (86,36 %).

Skóre ze základní části: 
Slavia (128:134, - 6), 
Třebíč (135:144, - 11).

Návštěvnost: 
Slavia (1 030 diváků), 
Třebíč (1 623 diváků).

Střely za zápas: 
Slavia (31,87 střel), 
Třebíč (30,40 střel).

Trestné minuty: 
Slavia (655 TM), 
Třebíč (581 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Slavia (5 výher, 5 porážek), 
Třebíč (5 výher, 5 porážek).

Pavel Jekel.

Pavel Jekel. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz