Běsnící Vykoukal a laxní pořadatel. Prostějov zaplatí pokutu 20 tisíc

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Mnoho emocí přineslo lednové utkání WSM Ligy mezi Prostějovem a Kadaní. Jestřábi prohráli 3:5 a domácí fanoušci společně s funkcionáři okamžitě našli viníka této ztráty. Hlavní rozhodčí Zbyněk Kubičík se ocitl pod sprškou zlatavého moku i nadávek, což následně detailně popsal do oficiálního zápisu o utkání. Incidentem se tak zabývala disciplinární komise, která napařila Hanákům finanční pokutu v celkové výši dvacet tisíc korun!

Fanshop

Hokejisté Prostějova se za nepříznivého stavu 3:5 nadechovali k závěrečnému náporu, když v tom se v čase 55:56, dle názoru hlavního rozhodčího, dopustil faulu Patrik Moskal, který si za následné protesty vysloužil ještě osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. To se domácím fanouškům vůbec nelíbilo. "Čárový rozhodčí Adamec byl zasažen plným kelímkem piva divákem z hlediště přímo do hlavy," píše se v zápise o utkání.

"Můžete si za to sami, já tam nejdu."

Za dalších 84 sekund šel Prostějov po podražení Patrika Husáka dokonce do tří, což ještě více rozvířilo emoce domácích příznivců, kteří se po závěrečné siréně těžko smiřovali s porážkou. "Při odchodu do šaten po skončení utkání nezajistila pořadatelská služba bezproblémový odchod rozhodčích ani hostujícího mužstva. Hostující tým i rozhodčí byli politi pivem," zmiňuje hlavní arbitr Zbyněk Kubičík. Toho zaskočilo i jednání pořadatele.

"I přes mou výzvu hlavní pořadatel reagoval slovy: Můžete si za to sami, já tam nejdu," hlásí hlavní rozhodčí prostřednictvím oficiálního dokumentu. Na jeho základě se případem zabývala disciplinární komise ČSLH, která za porušení povinností pořádajícího klubu udělila Prostějovu finanční pokutu ve výši deset tisíc korun. Stejný trest pak inkasoval ještě sportovní manažer a asistent trenéra Jiří Vykoukal, který také neudržel nervy na uzdě.

"Na co za vás posíláme prachy do Prahy?"

"V prostoru před šatnou byli rozhodčí slovně napadeni panem Vykoukalem slovy: Vy ******, běžte do ****! Na co za vás posíláme prachy do Prahy?" popisuje dál divoké pozápasové dění hlavní rozhodčí Zbyněk Kubičík. Zlobit se však měli Jestřábi především na sebe, ještě v průběhu první třetiny totiž vedli 3:1 a kráčeli za dalším triumfem, jenže Kadaň předvedla skvělý obrat, ještě v úvodní dvacetiminutovce srovnala a nakonec slavila vítězství 5:3.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz