Beranům chybějí obránci, Slovák Petran zůstává na měsíc ve Zlíně

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Slovenský obránce Marcel Petran má za sebou premiéru v elitní tuzemské soutěži. V nedělním kole pomohl Zlínu k výhře 4:2 nad Spartou a teď zapíše další starty, zlínské vedení se dohodlo s Havířovem na jeho měsíčním angažmá u Beranů.

Fanshop

„Dohodli jsme se na zapůjčení Marcela Petrana v našem klubu do 7. listopadu. Tímto krokem řešíme problém v zadních řadách. Je tady dále možnost působení v extralize i po tomto datu,“ prozrazuje na klubovém webu sportovní manažer Zlína Jiří Šolc.

„Nechtěli jsme zkoušet mladé hráči a navíc už příliš není kam sáhnout.“

Beranům už delší čas chybějí oba jejich nejzkušenější zadáci. Třinecká posila David Nosek se zranila hned v úvodním kole ve Vítkovicích, Tomáš Žižka je mimo hru od utkání v Olomouci. V posledních dvou duelech Beranům chyběl také Oldřich Horák.

Proto klub sáhl po Petranovi. Ten sice nadále patří Havířovu, jenže prvoligový klub už s jeho službami dál nepočítá, když jej v reakci na špatný vstup do ligy vyhodil společně s Markem Lacem a původně i Petrem Beránkem, který však za AZ dál hraje.

Hamrlík: Zápas se Spartou odehrál dobře, má dobrou střelu

Jednatřicetiletý Petran se poprvé ve zlínském dresu představil už v nedělním kole proti Spartě. Na ledě strávil necelých třináct minut a zaznamenal jeden minusový bod. „Zápas se Spartou odehrál dobře, je vysoký a má dobrou střelu,“ ví Martin Hamrlík.

„Má už něco odehráno. Nechtěli jsme zkoušet mladé hráči a navíc už příliš není kam sáhnout. V loňském roce měl poměrně slušně bilanci,“ dodává zlínský asistent na adresu slovenského zadáka, který v uplynulé sezoně v Havířově zazářil dvaceti body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz