Berani testují dva Slováky a beka z KHL, zachytá si za ně Sedláček?

Foto: hokej.zlin.cz

24. července 2017, 15:33

Adam Bagar

Zlínským trenérům Robertu Svobodovi a Martinu Hamrlíkovi se na ledě hlásilo 35 hráčů včetně tří nových tváří. Obranné řady Beranů doplnil lotyšský reprezentant Ralfs Freibergs, v ofenzivě zabojují o extraligový dres slovenští útočníci Marek Zagrapan a Radoslav Illo.

Fanshop

Se zlínským týmem se připravují také odchovanci Jakub Sedláček a Nicolas Werbik. Sedláček chytal minulé čtyři sezony KHL za lotyšskou Rigu a Werbik si vyzkoušel zámořskou QMJHL a USHL. Na led vyjelo také sedm hráčů z prvoligového Přerova, kteří mají vyřízeny střídavé starty a ve Zlíně budou trénovat dva týdny.

"Sháníme top centra. Máme v okruhu vytipovaných jmen víc hráčů. V tisku se objevilo jméno Kamila Krepse. I on je jeden z hráčů, se kterými se bavíme."

Trenéři tak mají momentálně k dispozici 35 hokejistů. „Chceme mít možnost využít co nejvíc hráčů, abychom pak v případě zranění neměli problémy postavit tři pětky, což se nám stalo už v uplynulém ročníku. Proto tady máme také řadu hráčů z prvoligového Přerova,“ prozrazuje sportovní ředitel zlínského klubu Jiří Šolc.

„Konkurenci na jednotlivých postech vítáme. Je velmi zdravá. Tréninkové dávky postupně zvýšíme a kluky čeká dvoufázový trénink. Máme před sebou deset přípravných zápasů a bude dostatek prostoru na to, abychom jednotlivá hráče otestovali,“ doplňuje hlavní trenér zlínského týmu Robert Svoboda.

Lotyš Freibergs čeká na podpis, Zlín zkouší také Zagrapana a Illa

Ten už měl na ledě lotyšského reprezentačního zadáka Ralfse Freibergse, jenž naposledy hrál ruskou KHL za Rigu. „Ralfs ještě nemá podepsanou smlouvu. Každopádně v momentě, kdy trenéři řeknou, že se jim zamlouvá, tak dojde k podpisu. Na podmínkách smlouvy už jsme domluveni,“ říká Šolc k příchodu Lotyše.

Berani zkoušejí také dva slovenské útočníky, Marka Zagrapana a Radoslava Illa. Zagrapan, který působil ve Zlíně už v juniorském věku, hrál naposledy v Popradu, Illo v uplynulé sezoně hájil barvy Missouri v nižší zámořské ECHL. Zlínské vedení navrch usilovně shání kvalitního středního útočníka a rovněž střelce týmu.

"Je hráčem Rangers. Takže nezáleží na nás, jestli tady v příští sezoně bude, nebo ne."

„Sháníme top centra. Máme v okruhu vytipovaných jmen víc hráčů. V tisku se objevilo jméno Kamila Krepse. I on je jeden z hráčů, se kterými se bavíme. Každopádně ostatní kluci mají velmi dobrou motivaci ukázat, že nás lidi kolem hokeje a fanoušci odepisují neprávem,“ říká Šolc, jenž se vyjádřil i k Filipu Chytilovi.

„Je hráčem Rangers, kde podepsal smlouvu. Takže nezáleží na nás, jestli tady v příští sezoně bude, nebo ne.“ Jasno by mělo být až koncem září po kempu newyorského klubu. A co Jakub Sedláček? „Trénuje s námi a může se stát, že naskočí i do zápasu. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ uzavírá sportovní ředitel Zlína.

Širší kádr Aukro Berani Zlín 2017-18

Brankáři:
Libor Kašík, Juraj Šimboch (Přerov), Tomáš Štůrala.

Obránci:
Jakub Ferenc (Přerov), Ralfs Freibergs (na zkoušce), Daniel Gazda, Oldřich Horák, Lukáš Chmelíř (Přerov), Martin Matějíček, David Nosek, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Roberts Bukarts, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Jiří Goiš (Přerov), Antonín Honejsek, Radoslav Illo (na zkoušce) Jiří Karafiát, Pavel Klhůfek, Lubomír Kovařík (Přerov), Matouš Kratochvíl (Přerov), Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař (Přerov), David Šťastný, Jan Václavek, Daniel Vachutka (Šumperk), Ondřej Veselý, Marek Zagrapan (na zkoušce).

Příchody do Aukro Berani Zlín

Tomáš Valenta (Zvolen)
David Šťastný (Přerov)
David Nosek (Třinec)
Pavel Klhůfek (Zvolen)
Ralfs Freibergs (Riga)
Marek Zagrapan (Poprad, na zkoušce)
Radoslav Illo (Missouri, na zkoušce)

Odchody z Aukro Berani Zlín

Petr Holík (Čerepovec)
Roman Vlach (Olomouc)
Oldrich Kotvan (Mladá Boleslav)
Robert Říčka (Sparta Praha)
Miroslav Blaťák (ukončil kariéru)
Ondřej Holomek (Vsetín)
Jiří Marušák (neznámo)

Program přípravných utkání před TELH

02.08. 18:00 HC Slovan Bratislava – PSG Zlín
08.08. 18:00 PSG Zlín – HC Olomouc
10.08. 18:00 PSG Zlín – HC Kometa Brno
15.08. 18:00 PSG Zlín – Orli Znojmo (ZUBR Cup)
16.08. 18:00 PSG Zlín – HC Slavia Praha (ZUBR Cup)
17.08. 18:00 HC ZUBR Přerov – PSG Zlín (ZUBR Cup)
22.08. 18:00 PSG Zlín – HC Dynamo Pardubice
24.08. 18:00 PSG Zlín – HC Dukla Jihlava
29.08. 18:00 HC Dukla Jihlava – PSG Zlín
31.08. 17:00 HC Olomouc – PSG Zlín

Foto: hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz