Benátkám chybí střelec. Pomůže jim proti Frýdku Jan Hlaváč?

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

Jan Hlaváč dokončí sezonu ve Spartě, ještě předtím by se mohl rozehrát ve WSM Lize. Má totiž vyřízené střídavé starty do Benátek nad Jizerou. Za ně si zahrál i v minulém ročníku a ve třech zápasech dal čtyři branky.

Fanshop

Preview k předkolu WSM Ligy – Benátky nad Jizerou vs. Frýdek-Místek.

Útočník Hlaváčova formátu by mohl Středočechy zbavit několika problémů. Méně gólů než Benátky (124) dal totiž v základní části pouze Most. 

Pojizeřané navíc nezvládli ani jedno ze čtyř utkání, které dospělo do samostatných nájezdů. A jak se několikrát ukázalo, právě dovednostní disciplína může sehrát v play off zásadní roli. 

Dvojnásobný mistr světa měl do Čech podle prvních informací přiletět v polovině měsíce. Letos nikde nehrál, v kondici se udržoval v USA. Objeví se v prvoligovém play off, které startuje ve čtvrtek 16. února? 

Hlaváč by ale neměl být brán jako spasitel. Benátky mohou vyřadit Frýdek-Místek i bez něj. 

Vzájemné zápasy s Frýdkem-Místkem
Frýdek-Místek 3:2sn. Benátky n/J
Benátky n/J 5:4 Frýdek-Místek
Frýdek-Místek 7:3 Benátky n/J
Benátky n/J 3:2 pr. Frýdek-Místek 

Tip Hokej.cz: konec v předkole

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

Soupiska

Brankáři: Tomáš Halász, Jiří Stejskal, Lukáš Hosnedl, Matěj Žajdlík, Filip Novotný

Obránci: Petr Kolmann, Václav Kočí, Michal Plutnar, Tomáš Havlín, Jan Bednář, Jakub Husa, Ondřej Mikliš, Vojtěch Zeleňák, Tomáš Tržický, Martin Starosta, Martin Jandus, Jiří Kurka, Filip Pyrochta, Tomáš Pastor, Petr Kalina, František Hrdinka, Jan Holub

Útočníci: Jan Plodek, Jan Víšek, Daniel Špaček, Josef Mikyska, David Vrbata, Jiří Černoch, Dominik Hrníčko, Radek Prokeš, Kryštof Hrabík, Adam Dlouhý, Jan Havel, Albert Janele, Ladislav Bittner, Matouš Bělohorský, Ondřej Chrtek, Vojtěch Havlas, Ivan Ďurač, Lukáš Volf, Kroni Musliu, Filip Chlum, Petr Wiencek, Daniel Svoboda, Jan Hlaváč, Dominik Lakatoš, Jan Ordoš

Pohled Hokej.cz

Brankáři (8/15): V sezoně 2013/2014 patřil Tomáš Halász k nejlepším hráčům soutěže a pomohl Olomouci k postupu do extraligy. Po životním ročníku přestoupil do Pardubic, což se ukázalo jako chybný krok. Letos zkoušel štěstí v Litvínově a odtud pomáhal Mostu. Pak zamířil do Mladé Boleslavi, ve které je týmovou trojkou. Usadil se proto na farmě v Benátkách nad Jizerou, kde šly jeho výkony nahoru a ze dvanácti zápasů dovedl sedm k vítězství. V brance by se mohl objevit i náhradník Sparty Filip Novotný, který za Benátky odchytal poslední kolo. 

Obránci (7/15): Klíčovým obráncem, který splňuje nejpřísnější ligová měřítka, je Petr Kolmann. Je produktivní a má dobré hodnocení +/-, chtělo by to ale více gólů. O ty se zatím stará Jakub Husa, autor čtyř přesilovkových branek. Václav Kočí předává zkušenosti mladším spoluhráčům. V posledních kolech hrál za Benátky pravidelně Michal Plutnar. Pokud by byl Středočechům k dispozici na play off, byla by to pro ně skvělá zpráva. Plutnar je rozdílovým obráncem, který má výjimečné individuální schopnosti. Extraligový potenciál se skrývá v Ondřeji Miklišovi a Tomáši Havlínovi. Přítomnost Filipa Pyrochty nebo dalších extraligových posil není pravděpodobná. 

Útočníci (6/15): I kdyby byl Benátkám pro play off k dispozici Jan Hlaváč, gólové hody se od nich očekávat nedají. Kousat ale budou. Prim hrají nejzkušenější: Jan Plodek, Jan Víšek a Daniel Špaček. Zásadní bude, zda v týmu setrvají nejproduktivnější hráč Josef Mikyska a šikula Jiří Černoch. Důraz i technické finty zdobí Dominika Hrníčka a body sbírají Adam Dlouhý s Janem Havlem. Užiteční jsou také Radek Prokeš s Lukášem Volfem. Druhý jmenovaný ale závěr základní části vynechal. Zvláštní je účinkování Davida Vrbaty, který toho v Benátkách moc nenahrál. V play off by se samozřejmě jeho zkušenosti a nájezdový um hodily. Z juniorů zaujal Kryštof Hrabík. 

Přesilové hry (2/3): Přesilovky Benátkám jdou – daly v nich čtvrtinu svých branek. Vděčit za to mohou hlavně Janu Plodkovi a Janu Víškovi. V početních výhodách řádí také Josef Mikyska. Nejlepším střelcem mezi obránci je talentovaný Jakub Husa. S příchodem Jana Hlaváče by mohly být početní výhody ještě efektivnější.

Samostatné nájezdy (2/3): Benátky nevyhrály ani jeden ze čtyř zápasů, který dospěl do samostatných nájezdů. Jak je tedy možné, že dostaly od hokej.cz hodnocení 2/3? Protože mají Davida Vrbatu, mistra bekhendové kličky. Bolestivý problém by navíc mohl vyřešit Jan Hlaváč. Otázkou je, jestli vůbec nastoupí. 

Aktuální forma (2/3): Benátky měly skvělý vstup do sezony, pak se začaly propadat tabulkou a zdálo se, že přijdou o play off. V posledních kolech ale zabraly a nakonec vybojovaly výborné osmé místo. Nutno dodat, že jim v minulém týdnu pomáhali hráči z extraligy, jako například Dominik Lakatoš nebo Filip Pyrochta, kteří v play off k dispozici pravděpodobně nebudou.

Ostatní (2/5): Když se novináři ptají hráčů na nejméně oblíbeného soupeře, často padají Benátky. Ať už kvůli zimě na stadionu nebo důraznému stylu hry tamějšího mužstva. Nevýhodou jsou nízké návštěvy a nejistota okolo sestavy. Je až moc otazníků, na které je potřeba odpovědět – nastoupí v play off Jan Hlaváč? A co Josef Mikyska nebo Michal Plutnar?

Celkem: 29/59 
Hodnocení Frýdku-Místku podle Hokej.cz (viz příští článek): 31/59

Tři opory

Petr Kolmann – Jan Plodek – Josef Mikyska.

Petr Kolmann – Jan Plodek – Josef Mikyska. | Foto: Petr Kraus, Lubomír Tesař

Porovnání s Frýdkem-Místkem

Umístění v základní části: 
8. Benátky n/J (73 bodů: 18 V, 5 VP, 9 PP, 20 P), 
9. Frýdek-Místek (72 bodů: 17 V, 7 VP, 7 PP, 21 P).

Skóre ze základní části: 
Benátky n/J (124:138, - 12), 
Frýdek-Místek (146:153, - 7).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Benátky n/J (6 výher, 4 porážky), 
Frýdek-Místek (5 výher, 5 porážek)

Úspěšnost přesilovek: 
Benátky n/J (15,02 %), 
Frýdek-Místek (14,95 %).

Úspěšnost oslabení: 
Benátky n/J (84,74 %), 
Frýdek-Místek (85,51 %).

Střely za zápas: 
Benátky n/J (29,17 střel), 
Frýdek-Místek (32,62 střel).

Trestné minuty: 
Benátky n/J (671 TM), 
Frýdek-Místek (536 TM).

Návštěvnost: 
Benátky n/J (302 diváků), 
Frýdek-Místek (1 718 diváků). 

Jan Plodek.

Jan Plodek. | Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz