Bednář: Chtěl bych ještě jednou zvednout pohár a potichu odejít

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

6. září 2017, 17:28

Martin Voltr

Odrážím se od sezony k sezoně, ta další bude spíš poslední, protože čtyřicet let už je na pováženou. Tak mluvil před rokem Jaroslav Bednář. Pro celou Tipsport extraligu je skvělou zprávou, že tenhle pan hokejista svá slova nedodržel. Hradecký kapitán startuje svůj 24. profesionální ročník a v ambiciózním týmu se mu bez úspěchu končit nechce...

Fanshop

Mladší hráči se můžou nahoru tlačit, jak chtějí, ale Bednáře stejně vytlačit nemůžou. Nikoho neuhrane rychlostí či fyzickou hrou, zato jeho ruce a hlava patří k tomu absolutně nejlepšímu, co může česká extraliga fanouškům nabídnout. Pořád. Od chvíle, kdy slávistický odchovanec do nejvyšší soutěže poprvé naskočil, přitom uběhlo už 23 let.

Obhájit bronz? To by byl alibismus. Chceme víc, zní z Hradce »

„To jsou čísla, to je strašný. Já to vůbec nesleduju. Když si odečtu ten věk, tak... No, tak je to tam. To nezastavíš. Chtělo by to ještě ten pohár jednou zvednout a potichu odejít. To bych si přál,“ vypráví. Kdyby ho osud zavedl jinam, možná už by letos motivaci pokračovat nenašel, ale v Mountfieldu ano.

Klub totiž bude mířit do těch nejvyšších pater. „Jakmile jsem se podíval na seznam hráčů, které hodlali nakoupit a nakoupili, tak jsem okamžitě věděl, že ambice budou jiné než loni. Z mého pohledu bude každé jiné umístění než finále zklamání. Myslím, že je tady výborná parta a budeme se hnát dopředu, aby se to povedlo. I když co jsem se díval, jak nakupovala ostatní mužstva, tak první pětka bude jo, jo těžká,“ říká Bednář.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Každý tým má své slabiny, které postupně odhalí až ostrá soutěž. Hradec Králové doplnil kádr tak, aby se jich našlo co nejméně. „V bráně si myslím, že máme obrovskou kvalitu,“ začíná kapitán. „I přesto, že se zranil Patrik (Rybár), a nevíme, jak dlouho bude pryč. Podařilo se nám doplnit tým o Jakuba Sedláčka, což je velice dobrý gólman. Doufáme, že se Patrik brzo vrátí a s Kubou vytvoří silnou a nebezpečnou dvojku,“ věří i přesto, že Sedláček má v klubu smlouvu stále jen do konce září. Poohlíží se sice po zahraničí, ale vzhledem k Rybárově zdravotnímu stavu se zdá víc a víc pravděpodobné, že ho Mountfield bude chtít udržet.

Aby měl kdo jistit velmi solidně vyhlížející sestavu. „Řekl bych, že máme jednu z nejlepších obran v celé extralize, za tím si stojím. No a teď už zbývá jenom dát nějaké góly. Jsem optimista a věřím, že ta sezona bude výborná,“ burcuje Jaroslav Bednář.

První zápasy? Utrpení, hlásí Bednář. Zvyká si na menší led »

Během přípravy ho trenéři zařadili k jinému matadorovi a největší hradecké letní posile. Petr Koukal se vrátil do extraligy po pěti letech v KHL, držitel tří domácích titulů by rád navázal na všechny úspěchy, které posbíral v Pardubicích. Pokud tahle spolupráce zafunguje, na jejich formaci bude radost se dívat.

„Je to rozdílový hráč,“ hlásí Bednář ke svému parťákovi. „Nevím, jestli budeme hrát spolu, ale pro mě by byl ideální. I přesto, že jsem dva roky hrál s Romanem Kukumbergem. Petr je úplně jiný hokejista, najde tě poslepu. Jsem přesvědčený, že by nám to mělo šlapat. Ještě k sobě hledáme střelce.“ Dva šikulové by vedle sebe potřebovali nějakého „zabijáka“, zatím místo v elitní trojici zaplnil Lukáš Cingel. „My si z něj děláme srandu. Každý ví, že já nestřílím, Petr nestřílí, takže někdo v té lajně střílet musí. Cingy občas taky něco vymýšlí, takže to asi budeme muset nechat na becích,“ směje se Bednář.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Ve čtyřiceti letech se netají tím, že každá letní příprava je pro něj utrpením. Jako profík ale ví, co je potřeba. „Zase byla brutální, stejně jako loni. Doufám, že jsme perfektně připravení a že se ta kondice, kterou jsme nabrali, a utrpení, které jsme prolili, v sezoně prokáže. Snad po těch galejích sklidíme ovoce,“ hlásí. Sám ovšem cítí, že občas už musí sundat nohu z plynu. „Zjistil jsem, že čím víc odpočívám, tím líp se mi hraje. Tělo už potřebuje víc a víc regenerace.“

Hned první víkend zčásti odhalí, jak na tom ambiciózní Mountfield bude doopravdy. Startuje pátečním zápasem v Liberci, v neděli pak doma přivítá Kometu. Nic těžšího si hradečtí hokejisté snad ani nemohli přát.

„Začne to zhurta. Nic lehkého, bude to těžká prověrka. Už se na to těšíme, snad nám to vyjde,“ vyhlíží Bednář. Oba soupeři by měli patřit do nejvyšších pater tabulky, ale adeptů bude víc. A pak hrozí nebezpečí i od méně výrazných klubů, které zajímavě posílily a žene je dopředu touha překvapit! „Plzeň bych stoprocentně nevynechal, taky bude atakovat tu první pětku a hrát nepříjemný hokej. Víme, co Martin Straka dokáže. Pozor na Vítkovice, to je pro mě taky černý kůň,“ zmiňuje soka, k nemuž letos přešel i jeho dosavadní spoluhráč Rastislav Dej.

„Samozřejmě Sparta, Třinec, Liberec, Brno, které taky neoslabilo. Liga bude vyrovnaná a těžká. Olomouc je nepříjemný soupeř, musíme s ní počítat. Sice skromně, ale šel bych si za tím svým, co jsme tady zmiňovali,“ dodává hradecký kapitán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz