Bardi nekončí. Bednář pokračuje v Mountfieldu, Skuhravý v Energii

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mají už hodně za sebou, ale hokej pořád milují a dávají mu maximum. Jaroslav Bednář (na snímku) a Václav Skuhravý v sezoně potvrdili výtečnou výkonnost, oba ostřílení bardi by měli mezi mantinely Tipsport extraligy zůstat i nadále. Bednář podle všeho prodlouží spolupráci s hradeckým Mountfieldem o jeden rok, Skuhravý už kontrakt v kapse má. Platí do konce dubna příštího roku.

Fanshop

V případě Bednáře ještě chybí oficiální podpis, ovšem dohoda o jeho pokračování u semifinalisty Generali play off platí. "Ačkoli smlouvu podepsanou nemáme, s Jardou jsme si podali ruku a plácli na další spolupráci," uvedl předseda představenstva klubu Miroslav Schön v rozhovoru pro deník Sport.

Někdejší reprezentační útočník, který během bohaté kariéry válel za Slavii, Spartu, Plzeň, IFK Helsinky, Los Angeles, Floridu nebo třeba Omsk, přišel do Hradce Králové před dvěma lety a okamžitě se zařadil k lídrům mužstva. V letošní základní části sehrál Bednář 49 utkání a připsal si 47 bodů, s 36 asistencemi byl nejlepším nahrávačem soutěže.

Také play off má zatím čtyřicetiletý pražský rodák a vicemistr světa 2006 znamenité. V pěti zápasech čtvrtfinálové série proti Litvínovu zaznamenal Bednář gól a šest nahrávek. "S Jardou jsme měli dohodu, že si povíme koncem února. On totiž zastává názor, že v téhle době musí vědět, zda ho hokej baví a jestli mu jezdí nohy, jak sám říká. Takže jsme si sedli, přátelsky se pobavili a dohodli se," doplnil Schön pro deník Sport.

Bednář a celý hokejový Hradec Králové se chystají na středeční vstup do velkého semifinále proti Kometě Brno, jiného zkušeného bojovníka Václav Skuhravého čeká o den dřív start baráže o udržení. Účastník mistrovství světa 2008 má v předstihu jistotu, že zůstane členem karlovarské organizace v příštím ročníku. Skuhravý se s vedením Energie dohodl na roční smlouvě s platností do 30. dubna 2018.

"Venca Skuhravý odehrál letos jednu ze svých nejlepších sezon, kdy ovládl i kanadské bodování týmu v základní části, a byl pro trenéry jedním z nepostradatelných hráčů. Jeho funkce kapitána je v kabině i na ledě pro trenéry velkým přínosem a jsme proto rádi, že se rozhodl pokračovat další sezonu v našem klubu,“ řekl klubovým stránkám sportovní manažer Jaromír Kverka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz