Autor hozené lahve byl zadržen, Dynamo se Vondrkovi omluvilo

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Prostředí na extraligových stadionech se za poslední roky výrazně změnilo k lepšímu, přesto dochází k situacím, nad nimiž zůstává rozum stát. Vyprávět by mohl Michal Vondrka. Lídr Pirátů si po úterním duelu v Pardubicích jel převzít cenu pro nejlepšího hráče Pirátů a kdosi z publika na něj hodil plastovou láhev plnou vody. Ta zkušeného útočníka naštěstí nezasáhla, kdyby ano, mohlo všechno skončit vážným zraněním. Představitelé pardubického klubu se za incident Vondrkovi omluvili a akci důrazně odsoudili.

Fanshop

Pořadatelé nelenili a bleskově zasáhli. Jak pardubický klub uvádí v tiskové zprávě, příslušníci městské policie okamžitě zadrželi dva mladíky ve věku 14 a 15 let. "Pachatelem byl shledán starší z nich, strážníci mu uložili pořádkovou pokutu," uvedl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.

Michal Vondrka zůstal nad věcí. Když po utkání měl letící láhev komentovat, učinil tak s nadhledem sobě vlastním. "Nechápu to. Nejsem úplně konfliktní člověk, ale jestli to má někdo zapotřebí, tak prosím… Hokej je koneckonců o tom, aby se lidi přišli vyřvat a zanadávat si. Už jsem toho ale v kariéře odehrál tolik, že nemám důvod se tím zabývat. Snad jen štěstí, že mě to netrefilo," řekl Vondrka.

Pro pardubický klub každopádně šlo o velkou nepříjemnost. Dynamo se pyšní skvělými fanoušky, o příznivce s podobným způsobem uvažování a počínání ale nestojí. "Jako klub jasně říkáme, že takové návštěvníky v naší hale vidět nechceme. Všem slušným děkujeme za podporu i v nové sezoně. Velmi nás mrzí, že ani v jednom domácím utkání jsme je nemohli potěšit vítězstvím," uvedl generální manažer Dušan Salfický.

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Pardubický klub mrzí, co se po skončení úterního zápasu stalo. Sakfický událost razantně odsuzuje. "Snahou nás všech je zkulturnění chování všech fanoušků během hokejových zápasů. Tento moment nás mrzí a chceme se touto formou omluvit hostujícímu kapitánovi, že se něco takového stalo. Ač může být výsledek utkání a rozezlenost fanoušků jakákoli, tak takové jednání na žádný stadion nepatří," doplnil generální manažer.

Východočeši si v duelu s Chomutovem připsali druhou domácí porážku sezony, po utkání cítili určitou nespokojenost s verdikty hlavních rozhodčích Daniela Pražáka a Štěpána Součka. "Podle našeho názoru nepotrestali několik nedovolených zákroků hráčů hostí. Podáme tedy v souladu s Herním řádem podněty k pravidlovému posouzení více situací,“ řekl Dušan Salfický. "Zápas s Chomutovem jsme prohráli vinou špatné koncovky, což je jenom náš problém, na to se vymlouvat nechci a nebudu říkat, že za naši porážku mohou rozhodčí. Ale takové chyby by si dovolit neměli.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz