Atak Wisharta na Ondruška? Čistý hit, Kanaďan nebude dále trestán

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

8. října 2017, 13:01

Adam Bagar

Pardubický obránce Ty Wishart si z pátečního duelu s Olomoucí odnesl trest na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Jak se ale později ukázalo, jeho zákrok na Jiřího Ondruška sudí posoudili špatně. Kanadský hokejista tak nebude dál trestán a v Litvínově může nastoupit.

Fanshop

K ataku olomouckého zadáka došlo v čase 33:45. Ondrušek při něm utrpěl poranění v obličeji, kvůli němuž utkání v Pardubicích nedohrál. Předčasně pod sprchy musel také domácí obránce Ty Wishart, ačkoli se tomu dost divil. Rozhodčí Vladimír Pešina a Petr Lacina posoudili zákrok jako zásah do oblasti hlavy a krku, ale chybně.

"I my jsme se domnívali, že se jednalo o čistý hit."

"Nesprávně posouzená situace. Pardubický Ty Wishart s rukama dole a vzpřímenou postavou zahradí cestu tělem u mantinelu Jiřímu Ondruškovi, který má puk, nevěnuje se situaci před sebou a narazí do domácího hokejisty," píše se v reportu o vedení utkání, který východočeský klub obdržel hned následující den dopoledne.

Zákrok Tye Wisharta na Jiřího Ondruška

"Toto stanovisko se naprosto shoduje s naším. I my jsme se domnívali, že se jednalo o čistý hit," reaguje na klubovém webu generální manažer klubu Dušan Salfický s tím, že Ty Wishart může v Litvínově nastoupit. Případ pochopitelně řešil na základě zápisu o utkání rovněž šéf disciplinárky Karel Holý, který řízení zastavil.

Holý: Ondrušek nedodržel zásadu, hráč má držet hlavu vzhůru

"Wishart pouze aktivně zkřížil směr jízdy Ondruška, který nedodržel zásadu danou pravidly ledního hokeje ve smyslu, že hráč má držet hlavu vzhůru, být si vědom svého postavení ve hře a možnosti být napadán. Nedodržením této zásady limitoval možnost jakékoliv obrany před zákrokem z Wishartovy strany," popisuje Holý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz