Asi nás baví prohrávat, směje se Svoboda. V nájezdech završil obrat Komety

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

9. září 2017, 12:09

Daniel Kinc

Úvodní duel celé sezóny naznačil, jak vysoké ambice budou oba celky mít. Kometa s Třincem sehrály v DRFG Areně parádní utkání s parametry vyřazovacích bojů. Oceláři nebyli daleko od toho, aby si z jihu Moravy odvezli plný bodový zisk, nakonec se ale museli smířit s prohrou na nájezdy. Ty rozlouskl útočník Tomáš Svoboda, který zažil víc než povedenou obnovenou premiéru pod Špilberkem poté, co se v létě vrátil z hostování z Plzně. „Za gól jsem každopádně rád, ale předvedená hra měla ještě daleko do určitého standardu,“ krotí emoce autor vítězné trefy.

Fanshop

Kometa za obhajobou titulu nakročila výhrou v nájezdech nad třineckými Oceláři, ačkoliv ještě šest minut před koncem prohrávala o dvě trefy. „Vítězství se samozřejmě počítá, obzvlášť když jde o tým, jako je Třinec. V zápase jsme si prožili slabší chvíle, prohrávali jsme o dva góly. Je dobré, že jsme soupeře dokázali zatlačit, i za nepříznivého stavu zápas otočit a vyhrát na nájezdy. Na druhou stranu se musíme poučit z toho, jak ten zápas probíhal,“ doufá v lepší průběhy zápasů vyhlášený střelec.

Před úvodním buly celé sezóny se Kometa prezentovala laserovou show na ledě, následovalo oficiální vyvěšení mistrovského dresu a slavnostní ceremoniál. Brněnský útočník se však soustředil výhradně na zápas. „Vím, že něco probíhalo. Já osobně i spousta jiných se od toho ale snažíme oprostit, protože je to hlavně show pro lidi. Kluci si tady toho po minulé sezóně užili dost, teď už to nikdo tolik nevnímá. Začalo se zase od nuly a to, co bylo, bylo,“ komentuje předzápasový program v DRFG Areně.

„Trvalo to asi čtyři minuty, už jsem zažil větší „zdržovačky“. Pro nás to určitě není omluva, protože jsme šli do zápasu nastartovaní a nabuzení, jak jsme měli,“ nakousne téma nepovedeného vstupu do utkání.

Špatné začátky? Vypadá to, že nás baví prohrávat

Brno již potřetí v řadě srazil k zemi nástup do zápasu, v duelu s Třincem inkasovala už po necelé půlminutě hry. Sám Svoboda však hledal příčiny marně. „Netuším, čím to je. Kdybychom to věděli, tak bychom to určitě nedělali. Byla tam taková blbá shoda náhod před inkasovanými brankami – propadlé puky a také nedůslednost. V sobotu se podíváme na video, aby se to při zápase v Hradci už neopakovalo. Poslední zápasy to vypadá, že nás baví prohrávat (úsměv). Samozřejmě by bylo příjemnější, kdybychom ten zápas nemuseli takovýmto způsobem dotahovat, zvlášť právě proti silným celkům jako Třinec, nebo byl v Lize mistrů Stavanger. Musíme si dát na to pozor,“ varuje do dalšího průběhu extraligy člen první formace Komety.

Svou obnovenou premiéru na ligové scéně v modrobílém dresu si užíval. „Kdybychom nebyli po prvních čtyřech střídáních všichni z formace mínus dva, bylo by to lepší. Za gól jsem každopádně rád, ale předvedená hra měla ještě daleko do určitého standardu,“ culí se.

Na nájezd se nehnal, pod tlakem se necítil

Prodloužení branku nepřineslo, a tak duel musely rozseknout nájezdy. V nich se představilo hned pět hráčů na obou stranách. Křídelník Komety se na nájezd nehnal. „Vybíral to Libor (Zábranský, hlavní kouč Komety, pozn. aut.), takže na mně to nebylo. Byli jsme jmenovaní a já jsem se to dozvěděl až před tím pátým nájezdem,“ říká navrátilec z Plzně. Zároveň však tušil, že pojede. „Nechci říct, že jsem jezdil pravidelně, ale když jsme měli v přípravě nájezdy, tak jsem tam většinou byl. Předpokládal jsem, že bych se mezi těch pět střelců mohl dostat. Výběr byl čistě na hlavním kouči a my jsme jen čekali na pokyny,“ dodává.

Třetí třetina ukázala, jakou máme sílu, říká Ondřej Němec

Penaltovou loterii nakonec ukončil nejjednodušší variantou – prudkou střelou k tyči. „Přede mnou jel Tomáš Vincour a viděl jsem, že si jej brankář krásně nalákal na bekhendový blafák, který pak pokryl. Já jsem poté nechtěl nic moc vymýšlet a navíc jsem věděl, že Šimon Hrubec je hodně rychlý v přesunech, a pokud by měl místo, budu se to snažit prostřelit,“ popisuje své rozhodování o ideálním zakončení.

Tlak v dané situaci necítil. „Naštěstí jsem nebyl tlačen tím, že kdybych nedal, tak bychom prohráli. Jelo se mi to o trochu lépe. Nic to nemění na tom, že si vždy říkám, že je to loterie, branka je malá a gólman naopak velký. Mají v tom malou výhodu, ale člověk jezdí nájezdy, aby je rozhodl. Proto hokej hrajeme,“ tvrdí třicetiletý útočník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz