Angličané v CHL slaví historický postup, připojí se k nim Hradec?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hodně nečekaně se v Lize mistrů vyvíjí hradecká skupina F! V čele je s obrovským náskokem anglický Nottingham, jenž si po výhře nad finským Turku zajistil historický postup do osmifinále soutěže. Šanci má pořád také poslední Hradec Králové, ten však musí zvládnout obě střetnutí se švýcarským Bernem. První z nich je pod Bílou věží na programu už ve středu 4. října od 18 hodin.

Fanshop

„Nemyslím si, že by britské mančafty kvalitou nějak výrazně zaostávaly za zbytkem. Ty týmy jsou plné zámořských hráčů. Rozhodně nečekám, že by dostávaly velké příděly branek. Podle mě budou pozorně bránit a hrát silový hokej,“ upozorňoval už před začátkem nového ročníku CHL hradecký lodivod Václav Sýkora.

Jeho slova se naplnila. Velšský Cardiff nasbíral už pět bodů, když nejdřív přetlačil švýcarský Davos a teď dokonce smetl pěti góly švédské Växjö. Anglický Nottingham je na tom ještě lépe, s jedenácti body suverénně vládne hradecké skupině F a po vynulování finského Turku slavil senzační postup do osmifinále play off.

Se Švýcary jsme hráli už na Spengler Cupu, Bern je kvalitní soupeř

Zatímco podceňovaní Britové slaví historický úspěch tamního hokeje, trio našlapaných celků si to ve skupině rozdá o další postupové místo. Druhý je aktuálně s šesti body Bern, stejně bodů nastřádalo třetí Turku a čtvrtý Hradec Králové zaostává o dva body, ty může stáhnout už v domácí partii se švýcarským Bernem.

„Se švýcarským stylem jsme se potkali už loni na Spengler Cupu. Bern je hodně kvalitní soupeř,“ přiznal Václav Sýkora, který se na zápas hodně těší. Švýcarský tým, který se může každoročně pyšnit nejvyššími návštěvami na evropském kontinentu, totiž trénuje jeho kamarád a kolega z pražského Lva Kari Jalonen.

Sýkora: S Karim Jalonenem jsme přáteli, na náš souboj se dost těším

„Je to takticky neuvěřitelně vyspělý kouč, má obrovské kvality. Stali jsme se přáteli a během mistrovství světa v Praze a Ostravě jsem mu pomáhal jako konzultant. Na náš souboj se dost těším,“ přiznal Sýkora před středeční bitvou, která může hodně napovědět o tom, kdo doplní anglický Nottingham do další fáze CHL.

Mountfield půjde do utkání povzbuzen nedělní výhrou 2:1 nad Mladou Boleslaví. „Podíváme se na video, rozebereme hru soupeře a připravíme se jako na každý zápas,“ říká na klubovém webu útočník Richard Jarůšek. Bitva pod Bílou věží je na programu od 18 hodin, odveta ve Švýcarsku už v úterý 10. října od 19:45.

Průběžná tabulka skupiny F Ligy mistrů:

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Nottingham Panthers 5 3 1 0 1 16:12 11
2. SC Bern 4 2 0 0 2 12:9 6
3. TPS Turku 5 2 0 0 3 7:13 6
4. Mountfield HK 4 1 0 1 2 11:12 4

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz