Akademie za 60 milionů eur? Hráči si v ní perou spodní prádlo sami

5. března 2017, 13:51

Radek Macháček

Sportovní akademie jsou v kurzu. I u nás už pomáhají při výchově hokejistů, možná nejlepší sportovní akademii na světě ale najdete v Salcburku. Trénují v ní hokejisté a fotbalisté. Mají k dispozici dokonalé zázemí s nejmodernějšími tréninkovými i testovacími pomůckami.

Fanshop

Uvnitř najdete 70 dvoulůžkových pokojů a v nich nebydlí jen Rakušané a Němci. V hokejových týmech je 20 procent cizinců, mezi nimi i Češi a Slováci. Štáb HOKEJKA TV měl možnost nahlédnout do jednoho z pokojů. Jak se tedy žije v unikátním sportovním komplexu?

Hráči sice mají k dispozici skoro všechno, na co si vzpomenou, akademie se o všechno ale nepostará a hokejisté pár povinností mají. Zatímco tréninkové a zápasové vybavení perou kustodi, o čistotu osobních věci se musí hráči postarat sami. Návštěva prádelny je tedy nutností, stejně jako úklid pokoje. Život v akademii vám přiblíží Slovák Martin Pospíšil a Němec Filip Varejcka, který má rodiče z Česka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz