Zápasy

Příklepy

27. 6. - 7:59

Vegas vyměnilo kanadského beka Methota do Dallasu

Nováček zámořské NHL z Las Vegas se dále zbavuje beků, dalším nechtěným se stal Marc Methot. Ten byl vyměněn do Dallasu za brankáře Dylana Fergusona a volbu ve druhém kole draftu 2020. Methot, který startoval na dvou MS, naposledy působil v Ottawě. Celkem v NHL nastoupil k 617 zápasům a zapsal v nich 129 bodů (24+105), zahrál si také za Columbus.

27. 6. - 7:54

Brankář Marcel Melicherčík pokračuje v Bolzanu

Třicetiletý brankář Marcel Melicherčík pokračuje v italském Bolzanu, s účastníkem EBEL se dohodl na novém ročním kontraktu. Slovenský gólman odešel na sever Itálie před uplynulou sezonou 2016-17, v níž odchytal za Bolzano celkem 55 zápasů. Dřív chytal také na českých kluzištích, postupně hájil barvy Sparty, Litoměřic, Liberce a Benátek nad Jizerou.

27. 6. - 7:49

Lindell, Pyatt či Connolly v NHL prodloužili smlouvy

Kromě Andreje Šustra nebo Tomáše Jurča v NHL prodloužili smlouvy také finský zadák Esa Lindell, kanadský útočník Tom Pyatt či jeho krajan Brett Connolly. Trio se shodně upsalo na další dvě sezony. Stříbrný medailista z MS 2016 Lindell si celkem vydělá 4,4 milionu dolarů, dvojnásobný šampión z MS juniorů Pyatt si v Ottawě přijde na 2,2 milionu a Connolly přesně na tři miliony ve Washingtonu.

27. 6. - 7:44

Slovenský útočník Tomáš Jurčo zůstává v Chicagu

Slovenský útočník Tomáš Jurčo prodloužil spolupráci s Chicagem, kam byl v průběhu minulé sezony vyměněn z Red Wings. S vedením Blackhawks se dohodl na nové roční jednocestné smlouvě za 800 tisíc dolarů. Účastník dvou seniorských MS a jednoho turnaje pod pěti kruhy v uplynulém ročníku NHL sehrál jen 29 utkání, celkem nasbíral 182 startů a 42 bodů (17+25).

26. 6. - 22:45

Jakupov bude v NHL volným hráčem

St. Louis nemá zájem o prodloužení smlouvy s ruským mladíkem Nailem Jakupovem. Jednička draftu z roku 2012 se tak stane v NHL volným hráčem. Třiadvacetiletý útočník odehrál v minulém ročníku pouze 40 zápasů s tristní bilancí 3+6 – odchod z Edmontonu tedy jeho kariéru nerestartoval. Jakupov se nechal slyšet, že by v NHL rád pokračoval. Na stole má každopádně nabídky z KHL, kde na něj vlastní práva Petrohrad.

Video

HOKEJKA

Červen 27
dnešní den v roce 1941

Hap Holmes

Ve Fort Lauderdale (Florida) ve věku 49 let zemřel člen hokejové Síně slávy Hap Holmes. Dodnes je jediným brankářem, jemuž se podařilo vyhrát Stanley Cup se čtyřmi různými týmy - Torontem Blueshirts (1914), Seattlem Metropolitans (1917), Torontem Arenas (1918) a Victorií Cougars (1925). Tento primát drží v hokejové historii už jen obránce či útočník Jack Marshall. Na sklonku kariéry začal Holmes chytat s čepicí na své zářící plešaté hlavě, aby se lépe chránil před předměty, které na něj házeli diváci. Jeho brankářský styl někteří pamětníci označovali za laxní.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz