Zápasy

Příklepy

17. 7. - 19:30

Junioři odvetu zvládli, Švýcary zdolali i podruhé

Druhý zápas má za sebou reprezentační dvacítka, která na brněnském ledě navázala na pondělní výhru nad Švýcarskem. Uspěla také v odvetě, v níž obrátila nepříznivé skóre. Výsledek: Česko "20" – Švýcarsko "20" 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Branky: 34. Zábranský, 35. Buchtela, 46. Plášek – 25. Cavalleri.

17. 7. - 17:14

Coleman prodloužil spolupráci s New Jersey

Americký útočník Blake Coleman bude pokračovat v New Jersey. Bronzový medailista z letošního šampionátu v Dánsku se s vedením Devils dohodl na nové tříleté smlouvě, která by mu měla zajistit roční příjem ve výši 1,8 miliónů dolarů. V minulé sezoně sehrál Coleman 79 utkání NHL, zaznamenal 13 branek a 12 nahrávek.

17. 7. - 15:47

Pulock pokračuje v New York Islanders

Kanadský obránce Ryan Pulock bude nadále působit v New York Islanders, s vedením klubu se dohodl na nové dvouleté smlouvě. Účastník letošního MS v Dánsku dosud nehrál NHL jinde než u Ostrovanů, během uplynulé sezony nasbíral 78 utkání, 10 gólů a 22 asistencí.

17. 7. - 11:29

Fin Virta by měl posílit Slovan Bratislava

Finský útočník Patrik Virta by měl podle stránek sport.sk posílit Slovan Bratislava. Dvaadvacetiletý hokejista strávil poslední tři roky v TPS Turku, během uplynulé sezony sehrál 58 utkání základní části SM-Liigy, v nichž vstřelil 14 gólů a přidal 26 nahrávek.

17. 7. - 8:03

Fin Sandell jde na zkoušku do Davosu

Finský útočník Sami Sandell míří na zkoušku do švýcarského Davosu, který se v rámci přípravy zúčastní i Mountfield Cupu v Hradci Králové. Sandell dosud oblékal dres Ilves Tampere. Účastník letošního Českých her sehrál v minulé sezoně 53 utkání finské SM-Liigy, vstřelil 16 gólů a přidal 32 nahrávek.

Video

HOKEJKA

Červenec 18
dnešní den v roce 1933

František Tikal

Ve Včelné se narodil člen Síně slávy českého hokeje a Síně slávy IIHF František Tikal. Legendární obránce, který v pražské Spartě vytvořil skvělé duo s Karlem Gutem, se v roce 1953 stal poprvé a naposledy československým hokejovým mistrem. Na mistrovství světa pak posbíral dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Zřejmě nejzvláštnější turnaj ale prožil na Olympijských hrách 1960 ve Squaw Valley. Jeho otec a bratr Zdeněk po komunistickém převratu emigrovali do zahraničí a Františka od tuhých represí režimu uchránil zřejmě jen jeho hokejový talent. Jeho bratr Zdeněk nicméně na oněch Olympijských hrách reprezentoval Austrálii, kterou Čechoslováci rozprášili 13:1 a František svému bratrovi při jednom ze soubojů u mantinelu nešťastně zlomil ruku. Jeho otec na to reagoval slovy, že Zdeněk má vysokou pojistkou a Ota Pavel později na toto téma napsal povídku "Bráchové". O čtyři roky později si František Tikal přivezl z Olympijských her v Innsbrucku bronzovou medaili.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz