Zápasy

Příklepy

24. 6. - 19:35

Obránce Bukače si na draftu zamluvil Boston

Bývalý chomutovský obránce Daniel Bukač, který strávil uplynulou sezonu v kanadském týmu Brandon Wheat Kings a hrál zámořskou WHL, uspěl v draftu NHL. Jeho práva si zamluvili zástupci Bostonu, Bukačovfi patřila 204. pozice. Důrazný zadák startoval na letošním MS osmnáctiletých, jenže v prvním duelu se zranil a do dalších zápasů už nezasáhl.

24. 6. - 18:44

Vomáčka míří do Nashvillu, Lakatoš k Jezdcům

Na draftu NHL uspěli už tři čeští brankáři. Po Petru Kváčovi byl draftován také Tomáš Vomáčka, exhradecký gólman letos chytal nižší zámořskou NAHL za tým Corpus Christi, v draftu připadl ze 154. pozice Nashvillu. Jiný českobudějovický brankář Jiří Patera patří Vegas (161. místo), uspěl i liberecký útočník Dominik Lakatoš, jehož si ze 157. příčky zamluvili New York Rangers.

24. 6. - 18:37

Olomouckého obránce Galvase draftovalo Chicago

V pátém kole draftu NHL s e dočkal úspěchu Jakub Galvas, obránce Olomouce připadl ze 150. pozice Chicagu. Galvas hrál letos pravidelně nejvyšší soutěž, loni v létě startoval na Memoriálu Ivana Hlinky, poté i na dubnovém MS osmnáctiletých na Slovensku. Syn zkušeného zadáka Lukáše Galvase byl 26. v pořadí Evropanů před draftem podle žebříčku Úřadu centrálního skautingu.

24. 6. - 18:04

Kváču draftovalo Colorado, Safin patří Edmontonu

Na konci čtvrtého kola letošního draftu se dočkali úspěchu další čeští hokejisté. Českobudějovický brankář Petr Kváča zaujal skauty Colorada, zástupci Avalanche ho brali ze 114. pozice. Hned na dalším místě se prosadil Ostap Safin, útočník pražské Sparty zamířil do organizace Edmontonu.

24. 6. - 17:49

Hamonic byl vyměněn z NY Islanders do Calgary

Zástupci New York Islanders naplnili předpoklady a vyměnili Travise Hamonica. Kanadský obránce se stěhuje do Calgary, Ostrované na oplátku získali několik pozic v příštích dvou draftech. Během uplynulé sezony sehrál Hamonic 49 utkání NHL, vstřelil tři góly a přidal 11 nahrávek. Spoustu zápasů mu vzaly zdravotní potíže.

Video

HOKEJKA

Červen 25
dnešní den v roce 1924

Jack Darragh

Krátce po skončení hokejové kariéry v Ottawě ve věku 33 let zemřel na peritonitidu v důsledku prasklého slepého střeva člen hokejové Síně slávy Jack Darragh. Celou svou kariéru strávil v Ottawě Senators, s níž získal čtyři Stanley Cupy. Ve finále 1921 proti Vancouveru dokonce vstřelil oba góly svého týmu v rozhodujícím utkání. Během kariéry si udržel průměr jedné branky na dva zápasy.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz