4 inkasované góly v přesilovce? Je to hrůza, nechápe Trončinský

Foto: hcdynamo.cz

7. října 2017, 8:25

Marek Votke

V minulém zápase možná trochu nečekaně zvítězily na ledě pražské Sparty a do pátečního domácího utkání s Olomoucí vstupovaly Pardubice s jasným cílem získat další tři body a potvrdit cennou výhru. Miloš Holaň vyhlašoval, že z Tipsport areny je potřeba vybudovat pevnost. Nepodařilo se. Olomouc na tamním ledě vybojovala dva body za výhru 2:1 po prodloužení.

Fanshop

V brance Dynama se znovu objevil mladík Milan Klouček, který byl hlavním strůjcem pardubického vítězství nad Spartou. Bez pěti minut držel proti Olomouci čisté konto půl zápasu, pak ale kapituloval během čtyřminutové přesilovky Dynama. Ve vlastním oslabení totiž Petr Strapáč dokázal pláchnout domácí obraně a za asistence vracejícího se Marka Trončinského poslal Hanáky do vedení.

„Když už někdo ujíždí, nechci mu skákat pod nohy. Snažil jsem se soupeři alespoň nadzvednout hůl, Kloudy to asi nečekal, nějak mu to podjelo a já ještě do puku drknul a poslal mu ho mezi nohy. Letos už jsem dostal asi čtyři góly během našich přesilovek, je to hrůza! Tolik jsem jich snad nedostal za celý život…,“ bědoval Marek Trončinský.

Právě přesilovky byly možná jednou z hlavních příčin prohry Dynama. Východočeši jich během pátečního zápasu měli hned šest, ale nedokázali využít ani jednu jedinou. „Věděli jsme, že Olomouc nepřijede hrát do Pardubic otevřený hokej. Chtěli jsme skórovat jako první, měli jsme k tomu velké šance hned na začátku utkání během dvou přesilových her, které nás měly nakopnout,“ povzdechl si asistent trenéra Otakar Janecký.

Místo toho muselo Dynamo po zmíněném Strapáčově gólu půl zápasu dotahovat. Tohle slovo v Pardubicích znají moc dobře. Východočeši byli místy lepším z dvojice soupeřů, přesto ale po zhoršené druhé třetině prohrávali 0:1. Vyrovnávací branka přišla až šest minut před koncem, když Trončinského nahození doslova procpal za Konráda Tomáš Rolinek.

„Říkali jsme si, že musíme všechno střílet nahoru, samozřejmě jsme ale pálili po zemi. Nešlo to zvednout Petru Sýkorovi ani mně. Trochu ze zoufalství jsem to potom nahodil vrchem a nějak se to poodráželo až k Rolasovi, který to tam procpal. V zápase to takhle zkoušel několikrát, je to přesně to, co potřebujeme!“ chválil Trončinský kapitána Dynama.

Po vyrovnávací brance domácí pookřáli. Byli jasně lepší a cpali se před Konráda z každé pozice. Vše ale zhatil faul Davida Tomáška půl minuty před koncem základní hrací doby, který nakonec poslal zápas do prodloužení. „Nevím, jestli se to muselo pískat, ale stalo se,“ přemýšlel Trončinský.

Podle pravidel se prodloužení hraje tři na tři. K tomu ale v Pardubicích v pátek nestihlo dojít. Olomouc v nadstavbě dohrávala přesilovku čtyři na tři a po vypršení Tomáškova trestu se do přerušení muselo hrát čtyři na čtyři. Právě v tu chvíli Hanáci ale dokázali rozhodnout. Jakub Galvas uviděl před brankou volného Františka Skladaného, a ten v pohodě trefil poloodkrytou branku – 2:1 pro Olomouc.

„Moc jsme chtěli potvrdit vítězství ze Sparty a získat tři body. Olomouc ale vůbec nehraje špatně, což dokázala nejen výhrou v Třinci. Když se nám nepodařilo vstřelit první gól a museli jsme dotahovat, chtěli jsme pak aspoň za každou cenu urvat dva body, ani to se ale bohužel nepodařilo,“ krčil rameny Trončinský. Zároveň dodal: „V kabině jsme si ale hned po zápase řekli, že musíme mít hlavy pořád nahoře. Nikdo nic nevypustil a nehrajeme špatně, snažíme se tomu pořád jít naproti. Nakonec musíme být rádi za bod a soustředit se na další zápasy!“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz