15:0. Rozjetí talenti teď jdou na Švýcary, Haken přišel o Čermáka

Foto: Karel Švec, cslh.cz

26. srpna 2017, 9:57

Adam Bagar

V pátek si užívali zaslouženého volna, ale nyní je čekají klíčové bitvy domácího turnaje. Reprezentanti do sedmnácti let smetli Němce a Slováky při famózním skóre 15:0, teď se před nedělním vrcholem v podobě utkání se silnými Američany střetnou s dobře známými Švýcary. Duel je na programu opět od 18:30, dění v porubské RT TORAX Areně můžete sledovat živě na HokejkaTV.

Fanshop

Sedmnáctka vstoupila do domácí akce skvěle, po triumfu 7:0 nad Němci zostudila Slováky 8:0. Trenérský štáb mohl těšit nejen finální výsledek, ale hlavně předvedená hra. "Když dáte tolik branek, tak je to výborné. Spousta z nich navíc byla po nádherných akcích. Kluci si je zasloužili. Musím je pochválit za to, jak celý zápas zvládli," pokyvuje Petr Haken.

"Samozřejmě nějaké chybičky se vždycky objeví, ale kluci měli během celého utkání snahu plnit věci, o nichž jsme mluvili."

Hlavně druhé dějství vyšlo jeho svěřencům náramně, naše sousedy vůbec do ničeho nepustili a vyhráli jej 16:0 na střely! "Tam jsme převzali otěže zápasu a jasně dominovali. Druhá třetina proti Německu nebyla taková, jak si představujeme, v utkání se Slovenskem však byla naopak výborná. Tam se zápas zlomil." I díky třem využitým přesilovým hrám.

"Za to jsem taky rád, že jsme je využili, protože toho času na jejich zkoušení nebylo tolik. Byla tam z naší strany střelba, clona před brankářem, takže zase pochvala," líčí spokojený šéf české střídačky. "Samozřejmě nějaké chybičky se vždycky objeví, ale kluci měli během celého utkání snahu plnit věci, o nichž jsme mluvili," doplňuje po kanonádě Haken.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Jedinou kaňkou na povedeném dvojutkání je ztráta kanonýra Erika Čermáka. "Zranil se hned v prvním zápase s Německem, ještě večer odjel z nemocnice a rodiče si ho odvezli domů. Není to jisté, ale zaslechl jsem něco takového, že by měl jít na operaci s ramenem," prozrazuje. Do druhé partie nezasáhl ani jeho spoluhráč ze Salcburku Marcel Barinka.

"Oba měli dost náročný program, tak jsme se dohodli, že na Slovensko dostane volno. Chtěli jsme eliminovat, aby se v únavě dostal do nějaké problematické situace. Odpočinul si, ale na dva nejtěžší zápasy je připravený." Už v sobotu čeští mladíci vyzvou Švýcary, se kterými se pod Alpami střetli hned na startu sezony a brali tři vítězství při skóre 16:7.

Dokonalá pomsta za áčko. Byl to válec, září po hattricku Pšenička »

Oba předchozí duely odchytal Lukáš Pařík, ale proti Švýcarsku by mohl dostat šanci Nick Malík. "Určitě chceme, aby šel taky do zápasu. Minulý týden se potýkal s virózou, ale věřím, že už je připravený a jedno z následujících dvou utkání odchytá," pokračuje Petr Haken. Jeho tým má za sebou den zaslouženého volna, to se před klíčovými bitvami hodilo.

"Jsme rádi, že to bylo takhle rozlosováno. Kluci si odpočinuli, zregenerovali, protože ta únava se bude navyšovat a už v klubech měli dost přípravných zápasů. Měli taky možnost vidět své nejbližší soupeře a připravovali se na vrchol turnaje." Vše nasvědčuje tomu, že si to čeští mladíci v neděli rozdají o zlato s Američany, kteří jsou v Porubě také střelecky při chuti.

Závěrečný program Turnaje pěti zemí v Porubě:

Sobota 26. srpna:
15:00 USA "17" – Německo "17"
18:30 Česko "17" – Švýcarsko "17"

Neděle 27. srpna:
13:00 Německo "17" – Slovensko "17"
16:30 Česko "17" – USA "17"

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz