12 gólů? Je to super, ale Olomouc a Zlín se nepřetrhaly, ví Rachůnek

Tomáš Rachůnek. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Zatímco baráž vyhlížející Pardubice nadále tápou i v play out, energetici využívají oslabených sestav soupeřů a před důležitou částí sezony si připisují jednu branku za druhou. Tentokrát sice nepředvedli tak jasný výkon jako posledně v Olomouci, i tak ale na domácím ledě dokázali Zlínu nadělit hned šest gólů, což se u Západočechů moc často nevidí.

Fanshop

Od začátku se hra přelévala, fanoušci ani pořádně nevěděli, který z týmů je na tom vlastně lépe. „Bylo to takové rozpačité, chvíli dobré, chvíli nic moc. Jsme rádi za výhru, ale čtyři góly, které jsme dostali, to je moc. Bylo to občas lehkovážné, to se nesmí stávat. Do baráže se musíme připravit tak, aby bylo ve hře minimum chyb,“ sdělil na úvod hráč zápasu Tomáš Rachůnek. Ten se v posledních utkáních opět dostává ke slovu a pomalu začíná naplňovat roli tahouna týmu, kterou by právě on měl v Energii zastávat.

Zatímco oba soupeři Energie nastoupili v oslabené sestavě, Karlovarští nenechali odpočinout ani jednoho hráče základní sestavy a na Olomouc i Zlín vyrukovali s tím nejlepším, co mají. „Snažíme se hrát úplně naplno, protože pak zničehonic přepnout v baráži bude těžké. My hrajeme každý zápas úplně naplno,“ dodal karlovarský útočník k nasazení a motivaci jeho týmu, která v boji o udržení nejvyšší soutěže bude hrát asi tu největší roli. Co vlastně s hráči udělá bodový zisk z takového zápasu? „Samozřejmě je to obrovská vzpruha, většinou jsme prohrávali, takže udělat nějakou šňůru a začít si víc věřit je určitě dobře,“ doplnil Rachůnek.

V sezoně dělalo Energii problém mnoho věcí, jednou z těch největších ale byla střelecká potence. Z padesáti střel dát v zápase jeden, nebo dokonce ani jeden gól, bylo špatné, od toho by se ale nyní chtěli Karlovarští oprostit. Za dva zápasy play out nastříleli svým soupeřům hned dvanáct branek, což někdy nenastříleli ani za pět kol. „Je super, že teď i v Olomouci šest. Musíme to ale brát tak, že Olomouc a Zlín se nepřetrhaly, takže to nemůžeme brát na velkou váhu. Do té baráže musíme jít zodpovědně hlavně odzadu, bude to boj, nebude padat moc gólů.“

Střeleckou neschopnost mohou týmům pomoct napravit přesilové hry, ty jsou ale každoročním problémem Karlovarských. Tento zápas byl ale opakem, čtyři ze šesti branek totiž domácí vsítili během početní převahy. Bylo to způsobeno zlepšenou hrou Energie, nebo výkonem beranů? „Jsme rádi, že se to v přesilovkách trochu uklidnilo, ať už to bylo tak nebo tak. Ten puk furt nehoníme, držíme ho a vytváříme si šance, takže si to musíme přenést i do těžkých zápasů,“ pokusil se vyjasnit situaci kolem přesilovek odchovanec Zlína.

Mají hráči ale pořádnou motivaci, když mohou očekávat soupeře v okleštěné sestavě? „V Olomouci to bylo znát hodně, Zlínu myslím moc hráčů nechybělo, oni mají dobrý tým. Samozřejmě Bukarts, Holík, jde to znát, ale zbytek jsou kvalitní hráči. Byli jsme i trochu překvapeni, bylo to těžší utkání než v Olomouci,“ doplnil Tomáš Rachůnek. Směrem kupředu se Karlovy Vary postupně zlepšují, i když si ale vytvoří vedení, nechají se o něj připravit vlastními a dost hrubými chybami. „Některé situace jsou takové lehkovážné, ale horší to být nemůže, hrajeme o sebevědomí. Někdy když dáme pár gólů, tak se necháme unést útočnou hrou.“

Jak na baráž budou vědět Karlovarští už z minulé sezony, což jim může dost podstatně hrát do karet. Sezonu však budou mít stejně dlouho jako budoucí mistr, budou tedy asi i ubývat síly, navíc když celé play out odehrají naplno. „Nemyslím si, že by nám pak chyběly síly, to by na to nemělo mít vliv. Už loni jsme si to vyzkoušeli, taky jsme makali celé play out, ale vůbec se nám nedařilo. Jsme profíci a máme natrénováno,“ dodal na závěr v tomto zápase čtyřbodový Tomáš Rachůnek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz