10 194 diváků? Nádhera! Vrací se nám radost z hokeje, jásá Nahodil

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

10. dubna 2017, 12:39

Marek Votke

„Ráno nám trenér v kabině říkal, že každá série jednou končí, a že teď by měla skončit ta jihlavská,“ vyprávěl po zápase spokojený Lukáš Nahodil. A Miloš Holaň měl pravdu. Dynamo dokázalo před vyprodanou Tipsport arenou Jihlavu přehrát a po výhře 3:1 utnulo její pětizápasovou sérii výher. V polovině prolínací soutěže jsou tak Východočeši na druhém místě o bod právě za jihlavskou Duklou.

Fanshop

Domácí do zápasu vstupovali s výhrou z posledního zápasu v zádech a na jejich hře to bylo celkem znát. Přílišná motivace Pardubic vedla na začátku k několika zbytečným faulům, díky kterým se Dukla dokázala dostat do vedení. Půl minuty po sobě usedli na trestnou lavici Tomáš Rolinek se Ctiradem Ovčačíkem, z čehož pramenila dvojnásobná přesilovka Jihlavy a hosté ji dokázali využít. Ve čtrnácté minutě rozvlnil síť za Růžičkou Jiří Říha.

„Každý hráč ví, že takové fauly nemá dělat, ale stejně je uděláte. Při zápase jste v emocích a někdy to prostě neuhlídáte. Jihlava toho dokázala využít a znovu potvrdila, že je v baráži na prvním místě právem,“ řekl s pokorou po zápase Tomáš Rolinek.

Dukla mohla potom půl minuty před koncem první třetiny odskočit do dvoubrankového vedení, když během pardubické přesilovky na modré čáře ztratil balanc Petr Sýkora a poslal do samostatného úniku Filipa Semana, ten ale netrefil branku a do kabin se šlo za těsného vedení hostů. Hosté potom hrozili i na začátku druhé třetiny, kdy se do velké šance krátce po sobě dostali Tomáš Jiránek a opět Filip Seman. Martin Růžička ale oba pokusy zneškodnil."

"Ráno nám trenér v kabině říkal, že každá série jednou končí, a že teď by mohla skončit ta jihlavská."

Růžička nezastavil jen tyto dva pokusy, ale několik dalších a hlavně díky němu skončila druhá třetina bez branek. „Růža předvádí výborné výkony a drží nás celou baráž. Vsadili jsme na něj, protože víme o jeho kvalitách. Nezbývá než před ním smeknout klobouk. Doufáme, že mu to takhle půjde i v dalších zápasech,“ shodli se po zápase asistent trenéra Pavel Marek s útočníkem Lukášem Nahodilem.

Právě Nahodil nastartoval ve třetí minutě poslední třetiny obrat Dynama, když využil přesilovku po přihrávce od Petra Sýkory a vyrovnal na 1:1. „Byl jsem trochu překvapený, protože Petr měl na modré čáře nataženo a najednou mi puk přistál na hokejce. Výborně mě našel a já už jsem do toho jenom plácnul. Gólman nic neviděl, protože mu kluci parádně clonili,“ pochvaloval si střelec vyrovnávací branky.

Na jeho úspěch za pár minut navázal Tomáš Rolinek, který v další přesilové hře poslal Dynamo do vedení. Pardubický kapitán vytáhl Svobodu z branky a nahrál puk přímo před kasu, kde se z chumlu hráčů odrazil až za brankovou čáru. Druhou výhru Pardubic v řadě potom v závěru při jihlavské power play pečetil střelou takřka přes celé hřiště Ján Sýkora.

„Před třetí třetinou jsme věřili, že ten zápas dokážeme otočit. Zvládli jsme už jiné zápasy, tak proč ne tenhle? Ráno nám trenér v kabině říkal, že každá série jednou končí, a že teď by mohla skončit ta jihlavská. Jsme moc rádi, že se nám podařilo ji utnout a můžeme začít hovořit o nějaké naší vítězné sérii,“ řekl s úsměvem Lukáš Nahodil.

Dvakrát za sebou dokázalo Dynamo vyhrát naposledy v prosinci loňského roku a další dvě výhry v řadě přišly právě včas. V polovině baráže se Východočeši osamostatnili na druhé příčce s deseti body o bod za Jihlavou. „Je to super. Musíme počítat každý bod. Cesta je sice ještě dlouhá, ale myslím, že do druhé poloviny můžeme jít po posledních dvou zápasech poměrně v pohodě,“ přemítá Nahodil. Ten si také pochvaloval skvělou atmosféru v Tipsport areně, která byla znovu zaplněná takřka do posledního místečka. „To je fantazie! Před takovou kulisou se úplně jinak hraje, fanoušci nás znovu ženou po celý zápas a nám se vrací radost z hokeje,“ hovoří za celý tým.

Domácí stánek Dynama bude zaplněn i v úterý, kdy do Pardubic k sedmému zápasu přijedou České Budějovice, které zde naposledy vyhrály za tři body gólem z poslední minuty. Barážové tempo je opravdu neúprosné a všichni hráči musejí velmi dobře regenerovat. Pardubický kapitán Tomáš Rolinek má ale jasno. „Pokud vyhráváte, žádné síly vám neubývají!“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz